Blog Röportajları – Edanur Çıngıl

Merhabalar değerli takipçiler ben Edanur Çıngıl. Allah nasip ederse bu blog da editörlük yapacağım. Bu daha ilk deneyimim olacak sağ olsun Yalçın’ın da desteğiyle iyi bir şeyler çıkartacağımdan şüphem yok. Yazılarda hatalarım olabilir, yanlış cümle kurabilirim şimdi den affola. Yalçın’a da çok çok teşekkür ederim. Bana hem blogunu güvenerek teslim ettiği için hem de bu editörlük için blogdan kazanacağım para için gerçekten minnettarım.

1-Kendini tanıtır mısınız ?

1995 yılında Kahramanmaraş doğumluyum. Liseyi Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde okudum. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü kazandım ve şu anda 3. Sınıf öğrencisiyim.  2017 yılında mezun olacağım.

2-Neden YBS bölümünü tercih ettin ? Tercih etme sebebin ?

Bu sorunun cevabı biraz ilginç ama bende kalsın. 😀 Ya aslında bu bölüm Aksaray’da bizimle beraber oldu diyebilirim. Ek kontenjan ile yerleştim. Ve bu bölümü ben sistem kapanmadan son dakika da yazdım (Listeye bakarken gözümden kaçmış). 😀 Neden yazdığıma gelince evet başta bilmeden yazdığım doğru (aramızda kalsın 😀 ) ama yazdıktan sonra araştırdım ve zaten bilgisayara da ilgim vardı.

3-Senin açından YBS’nin kolay ve zor yanları nelerdir ?

YBS’nin zor yanı için şunu söyleyebilirim; hiç bilmeden gelen arkadaşlar için kodlama kısmı zorlayıcı olabilir. Ve benim içinde kodlama kısmı zor olmuştu. Zaten burada ki dersler hiç bilmediğimiz dersler ve konular olunca özellikle bilgisayar konularında bazen zorlandığım oldu ama bunlar çalışarak başarılamayacak şeyler değildi. Sonuç olarak zor olan her şeyi kolaylaştırmak bizim elimizde. 🙂

4-YBS okuyacaklara tavsiyelerin nelerdir?

Öncelik olarak bölümü araştırmalarını tavsiye edebilirim. Çünkü bir çok kişi bilmeden yazıyor ve daha birinci sınıfta hata yaptığını düşünerek büyük hayal kırıklıkları yaşıyor. Daha sonrasında da kodlama, tasarım gibi konulara az çok bakabilirler. Kodlama deyince bir çok kişinin gözü korkuyor aslında ama korkutmasınlar kendilerini 🙂

5-Bilgisayar başında neler yaptığını, neler ile uğraştığını yakın çevrene anlatır mısın ?

Hmm güzel bir soru. 🙂 Elbette anlatırım. Herkes gibi genel olarak bilgisayar başında olduğum zaman sosyal medyada takıldığım doğrudur. Ama bunun yanı sırasında sadece bilgisayarı sosyal medya amaçlı değil de yazılım ve tasarım yapmada da kullanıyorum. Sonuçta bunlar denenmeden olmayacak şeyler değildir. 🙂

7-İnternet’te forum, sosyal medya vb. sitelerde üyelik alırken kullandığın özel bir kullanıcı adı var mıdır ?

Evet elbette var neden olmasın ki genel olarak demeyelim hemen hemen her üyeliğim onunla oluyor :). Ayrıca beni Facebook, Twitter, Linkedin vb sosyal medya platformlarından Edanur Çıngıl olarak bulabilirsiniz

8-Yalçın Güler Blog’da editörlük yapacaksın peki sende blog yazmayı düşünmüyor musun ?

Öncelik olarak evet Yalçın Güler Blog’da editörlük yapacağım. Burada öğrendiklerim doğrultusunda neden olmasın. Çünkü her insan öğrendiklerinden sonrasında kendini bir tık daha olsun ileride görmekten mutluluk duyar 🙂 Aslında böyle bir düşüncem yoktu fakat Yalçın ile tanıştıktan sonra bana kendisi bu fikri sundu ve hiç düşünmeden evet dedim. Bana da güvenmişti ve bir yerden başlamak gerekiyordu. Umarım başarılı olurum.

9-Takip ettiğiniz blog yazarları var mı ?

Öncelik olarak kendi çevremi takip ediyorum diyebilirim. Yani genel olarak Emrah Kozan, Umut Bingöl ve Hasibe Gül.

10-Yalçın Güler Blog hakkında düşüncelerin nelerdir ?

Hmm bir güzel soru daha. 🙂 Aslında Yalçın’ı ben Emrah hocamız sayesinde tanıdım. Ve daha sonrasında blogunu takip etmeye başladım. Düşüncelerime gelince bir insanın emek vererek yapmış olduğu her şey benim için önemlidir. Ve Yalçın’ın Blog’u da gerçekten bu genç yaşına rağmen bir çok blog sahibinde daha iyi diyebilirim.

Ek olarak şunları söylemek istiyorum. Her ne şekilde olursa olsun, nerede olursanız olun sizde blog yazın. Emin olun ki siz fark etmeseniz bile size çok çok faydası olacaktır. Günde bir çok vaktimizi boş boş geçiriyoruz. 1 saatinizi bile ayırsanız günde 2 hatta daha fazla yazı yazabilirsiniz. Eğer sizde hem blog yazıp hemde para kazanmak istiyorsanız menüde bulunun Misafir Blogculuk kısmından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Güzel yorumlarınızı bekliyorum…

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir