Diğer Yazılar

Instagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Instagram için yapılan çekilişler birçoğunuzun karşına sıklıkla çıkıyor. Bu çekilişler amacı daha fazla takipçi kazanıp çekiliş yapılan markanın kitlesini arttırmak için yapılıyor. Son zamanlarda pazarlama tekniği olarak bu yöntem kullanılıyor. Birçok marka sahibi markasını daha geniş kitlelere duyurmak amacı ile Instagram çekiliş yöntemini kullanıyor aynı zamanda Instagram hesabı sahibinin de bu yolla takipçi kazanması bekleniyor.

Instagram Çekilişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Instagram çekiliş hakkında dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

Bu hususlar;

  • Çekiliş hangi amaçla yapıldığını daha önceden belirlemek gerekiyor
  • İnsanların ha fazla katılım sağlaması amacı ile ilgi çeken ödüller belirlemek gerekiyor.
  • Katılımcıların çekilişe kolaylıkla katılabilmesi için katılım şartlarının basit olması gerekiyor.
  • Çekiliş tanıtımını da en iyi şekilde yapmak gerekiyor.
  • Bir çekiliş yapmak amaçlanıyorsa öncelikle bu hususların dikkate alınmadı gerekiyor. Çekilişler hem markaya hem de çekilişi yapan Instagram kullanıcısına bazı avantajlar sağlıyor. Günümüzde takipçi arttırmak amaçlı bunlar çekiliş yapan hesaplar çok fazla olduğu görülüyor. Fakat takipçi artırmanın bir diğer yolu da Instagram takipçi satın al oluyor.

Instagram Çekilişi İçin Amaç Belirlemek

Instagram çekiliş yapan hesabın bu çekiliş ne amaçla yaptığını öncesinde belirlemesi gerekiyor. Çünkü her çekiliş farklı bir amaca hizmet ediyor.

  • Takipçi sayısı arttırmak
  • E-posta abonesi arttırmak ve daha fazla yorum ve beğeni almak

Bunlar Instagram çekilişlerinin başlıca amaçlarını oluşturuyor.


Instagram Çekilişinde İnsanların İlgisini Çekecek Ödül Belirlemek

Instagram çekilişlerine katılmak için insanların ilgisini daha fazla çekecek ödüller belirlemek gerekiyor. Çünkü bir kişi katılacağı çekilişini ona getirisinin iyi olmasını ister. Bu düşünceyle çekiliş yapılırsa insanların ihtiyacını karşılayacak çeşitli ödüller verilmesi gerekiyor. Ödül ne kadar büyük olursa insanların katılımı da yüksek oluyor.


Instagram Çekilişini İnsanların Anlayacağı Şekilde Yapın

Instagram çekililerine ilgiyi arttırmak için insanların bu çekilin kurallarını yerine daha rahat bir şekilde getirmesi gerekiyor. Bunun içinde çekiliş koşullarının basit olması gerekiyor. Katılım koşulları çok kafa karıştırıcı olursa bu sefer katılımda düşüyor. Katılımın çok daha yüksek olabilmesi için insanların anlayacağı şekilde kurallar koyulması daha doğru oluyor.

Aynı zamanda çekiliş süreside katılımcı sayınızı etkiliyor. Çekiliş süresi ne kadar kısa olursa katılımcıya artıyor. Yapılan çekilişi tanıtımını da iyi yapmak gerekiyor. Instagram hesabında yapılan çekilişlerin diğer mecralarda da duyurulması çekilin katılımcı sayını arttırıyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu anda Getir'de Depo Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Teşekkürler hocam hem anlatım güzel hem de konu

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok

close