Yıllar boyunca hep bilgisayarda ve telefonda kulak içi kulaklık kullandım. Yani normal bildiğiniz ince uzun kablolu kulaklık. Bunca zaman yaklaşık 70 – 80 adet kulaklık kullanmışımdır. Bir çoğuda da bozulmuş veya kırılmıştır. Her defasında 15 – 20 – 25 Türk Lirası verip kulaklık almaktan bıkma durumuna geldim. En son kararımı verdim ve kendime Kulak Üstü Kulaklık aldım.

 

Aslında oyuncuların (gamer) kulaklıkları gözüme çok hoş geliyor fakat, onlarında fiyat konusundan maşallahı var. Bugün Vatan Bilgisayara gittim ve kendime normal bir kulaklık aldım. Aslında böyle 50 – 60 Türk Lirası verip kötü bir şey almak istemedim. Orada ki çalışanlara sordum ve onlarda bana JBL T450 model kulaklığı önerdi. Bu modelin Mavi, Siyah ve Beyaz olmak üzere toplam 3 rengi bulunmaktadır. Ayrıca hem Wireless hem Bluetooth hem Jacklı kulaklık olmak üzere üç farklı seçenek mevcut. Tabii üç kulaklık arasında fiyat farkı mevcut.

 

Ben de cebime uygun olan JBL T450 (MAVİ) Jacklı kulaklığı 149 Türk Lirasına aldım. Hem uygun fiyatlı hemde ses kalitesi gerçekten şahane. İyi bir hoparlör üreticisi olmasına rağmen bass ve tizleri her yönden sizi memnun edecek bir üründür. Ayrıca kulaklığın iç kısmı kulağınızda hiçbir şekilde ağrı yapmıyor.

 

Müzikleri artık çok rahat dinliyorum. Ayrıca oyun oynarken ciddi anlamda ses kasabilirsiniz.