PHP Öğrenmeye Başladım

Uzun zamandır öğrenmek istediğim bir kodlama diliydi php. Ama ne zaman bir atağa kalksam bir yola baş koysam önüme hep engeller çıktı. Yok staj, dersler, ödevler, internet siteleri vs derken bir türlü öğrenmek nasip olmadı. Aslında kendi düşüncem ile bu konuda baya bir geri kalmıştım. Önceden öğrenmem gereken bir programlama diliydi. Hep bootstrap’a yöneldiğim için biraz da kendi hatamın olduğunu düşünüyorum. Hiç bir şeyin geç olmadan yapılabileceğini bildiğim için dünden itibaren php’ye ilk adımımı atmış bulundum.

Biraz araştırma yapıp tanıdık kişilerden fikir aldıktan sonra bu işe baş koymanın artık zamanı gelmiş dedim. Kaynak olarak aklımda Tayfun Erbilen namı diğer prototürk vardı tabii ki ama ben yine de başka kaynaklar bulmaya çalıştım fakat pek verim alamadım, başkalarından fikir aldım açıkçası onlarda direk Tayfun Erbilen‘i gösterdi.

Az buçuk kodlamadan anladığım için en kısa sürede php’yi öğreneceğim den adım gibi eminim. Ama kodlamaya hakim olabilmek açısından ve aklımda yer etmesinden yavaş yavaş örnekler yaparak ilerlemeyi daha avantajlı buluyorum. 2 günde sadece tanımlayıcılar, veri tipleri, veri atama, değişken değişken, sabit değişkenler ve operatörleri anlamaya ve uygulamaya çalışıyorum. Bakalım daha yolun başındayız ileri ki zamanlar da neler olacak.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir