Snapchat mi Instagram mı ?

Dünyaca ünlü kullanılan popüler fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram, yeni duyurmuş olduğu Hikayeler özelliği ile Snapchat’e rakip çıktı. Kullanıcıların fotoğraf veya videolar çekerek kendi takipçilerine bunları 24 saat süre zarfında paylaşabildiği, diğer bir değişle kullanıcılar hikayelerini oluşturabildiği Snapchat’e karşı, Hikayeler özelliğini duyurdu.

Bazı kullanıcıların gün içerisinde aşırı paylaşım yapma endişesi taşıdıklarını söyleyen İnstagram yetkilileri, bunun önüne geçmek için Hikayeler özelliğini geliştirdiklerini belirtiyor. Oluşturmuş olduğunuz hikayeleri özel olarak belirli kişilerle paylaşmanıza da imkan veren İnstagram, Hikayeler’e bakan kişiyi özel kılıyor.

Yeni bir hikaye oluşturduğunda, içerik kaynağının üstünde yer alan profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka ile ilk başta yer alıyor. Snapchat gibi oluşturulan içeriklere yazı, çizim gibi imkan tanıyan İnstagram, Snapchat’i zor durumda bırakacağı düşünülüyor.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir