Staj Bitti ve Ben Geldim

Evet kısa bir zamanın ardından sonra tekrar geldim. Nerdesin, niye yazı yazmıyorsun, bir şeyler paylaşmıyorsun diyen arkadaşlar işte geldim. Yaklaşık 1 aydır Aksaray Üniversitesi, İdari Birimler Bilgi İşlem Daire Başkanlığın da Bilgi İşlem – Yazılım departmanın da staj yapmaktaydım. Siteye girip hiç yazı yazma imkanım yoktu. Kısmet bugünmüş. Merak edenler için söyleyeyim, stajda ilk günler pek bir şey yapmadım. Bayramdan sonra üniversitenin sunucusuna bir saldırı gerçekleştirildi ve tüm (66 adet) siteler çöktü. Bizi büyük bir maraton bekliyordu. 66 siteyi tekrardan ayağa kaldırmamız lazımdı, üniversite kayıtları başlamak üzereydi çünkü. Tüm sitelere web sayfamız yenileniyor index’i attım. Daha sonra web archive den sitelerin eski dökümasyon (içeriklerini) topladım. Bölüm hocalarına paneli, menüler, içerikler nerden girilecek tek tek gösterdim. Yaklaşık 40 kadar siteyi açtık ve eski durumuna getirdik.

Diyeceksiniz staj da hep bunu mu yaptın ? Tabii ki de hayır. Bootstrap ile kendimi geliştirmeye çalıştım, bilgilerimi pekiştirdim. 2 tane html css tema (responsive) yaptım. Onları düzenleyip ileri ki zamanlarda paylaşmayı düşünüyorum. Neyse şimdilik bu kadar yeter kafanızı şişirmeyim. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir