Yine bir mim ile daha karşı karşıyayız. Çok sevdiğim saydığım Tahsin Sungur abimin yeni blogu bolkafein de yazdığı Neden İnternet Sektörü konu hakkında yazdığı mim’i okudum yorumladım ve çok hoşuma gitti ve bende yazmak istedim. Neyse uzatmadan yazıya geçelim.

Neden bu sektördeyim, neden blog yazıyorum sorularını bir çok kez kendime sordum ama cevap bile veremedim. Blog dünyasına Müjdat Sayar abimin sayesinde katıldım. İnternete düşkünlüğüm sadece oyun yönündeydi. Gizli gizli internete gider counter strike, fifa 05 oynardım ama hiç beceremezdim. Daha sonra internete gittiğimde masaya oturmaz oynayanların masasına oturur bakardım. Öylece öğrenmiş oldum. Orta okulda bilgisayar dersinde hocamız not defterinde bize html head title body vb şeyleri anlatır ve yaptırırdı. O zamanlar bilmiyordum tabii bunun ne işe yaradığını. Orta okul sonunda Müjdat abim bana bir blogger blog açmıştı onun üzerinden hayatıma devam ettim.

Neden-İnternet-Sektörü.fw

O an kafama koymuştum artık ben bilişimci olacağım demiştim. Lise ye geçtiğimde Ticaret veya Turizm lisesinde okumayı çok istemiştim ama Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanını kazanmıştım. Artık gözüm biraz daha açılmıştı ve okulda öğrendiğim bir takım şeylerle html – css öğrenmeye başladım. Blogger tema indirip Dreamweaver da düzenlemeye çalıştım, kendi zevkime göre css ler oluşturdum ama kendi temamı yapmak nasip olmadı. Zaman ilerdedikçe bir çok çevre edindim. Bana hep derlerdi neden kendine ait .com .com.tr .net vb alan adı almıyorsun diye. Haklılardı belki ama ben blogspot yazmaktan çok mutluydum. Aradan yıllar geçti ve 4 ay önce bu alan adımı aldım.

Blog yazmak günlük yazmak gibidir bence ama bunu kimse sevmez garipser. Ama ben yıllardır evimde yazıyorum belki bu yazımı İstanbul da, Van da, Yurtdışında yaşayan blog okumayı seven kişiler takip ediyordur. Halen yazıyorum yazmaktan asla vazgeçmeyeceğim, ister okunsun ister okunmasın. Ben blogu para amaçlı açmadım. İnsanlara yardımcı olacak, bilgilendirecek şeyler yazmak için bu blogu tutuyorum ve çok rahatlıyorum. Para konusunu hiç düşünmedim hep ikinci planda bıraktım. Bu zamana kadar toplasam 100 tl anca kazanmışımdır. O da tanıtım yazıları ve reklamlardır. Google Adsense den bile reklam almadım yani. Bu blogumda emeğim çok kapanırsa yine açarım yine yazarım. Şunu da belirtiyim blogu sakın para amaçlı açmayın, kaybedersiniz.

Şunu da önemle belirtmek istiyorum ben webmaster değilim. Tamam Bilgisayar Programcılığı okuyorum bilgim var ama o kadar profesyonel birisi değilim. Ben sadece BLOG YAZARIYIM…

Bu mim’i de okuyan, cevap vermek isteyen herkese açıktır…