Bir Ramazan Ayının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu seneyi de çok şükür atlattık rabbim bizlere bayramı yaşatmayı temenni etti. Aslında benim gözümde hiç Ramazan yaşanmamış gibiydi.

Sokakta yemek yiyenler, sigara içenler, milletin karşısında buz gibi suları içenler her sene olduğu gibi bu sene de vardı. Sorsak rahatsızım, doktor tutma dedi, ilaç kullanıyorum, dayanamıyorum, çok sıcak vb. şeyler söylerler. Eee müslüman kardeşim tamam hastasın doktor tutma dedi ilaç kullanıyorsun da neden milletin gözü önünde yeyip içiyorsun. Çekil bir köşeye orada ihtiyacını gider. Hiç bir yer yoksa gir bir dükkana, esnafa rica et durumunu anlat artık ilacını mı içersin, yemeğini mi yersin ne yaparsan yap, ama milletin önünde yeyip içmeyin.

Gelelim diğerlerine çok sıcak, çalışıyorum dayanamıyorum. Müslüman kardeşim tamam çok sıcak olabilir ama tutmana bir sebep değil ki bu. Bende çalışıyorum her gün 3 kilometre yol gidip geliyorum ama Allah’a Şükür tüm oruçlarımı da tuttum Allah’ım kabul ederse tabii. Neyse fazla uzatmayayım asıl konuya geleyim.

Ramazan denilince benim aklıma tabii ki de ramazan davulu, sıcak pideler ,pide kuyrukları, iftar davetleri, sahurda ailemle ettiğim muhabbetler, iftar sofraları ve sayısızca güzel anılar geliyor aklıma. Ramazan boyunca iftar programı olarak sadece Prof. Dr. Mustafa Karataş hocayı izledik. Çok güzel şeyler verdi bizlere, kutsal topraklara gidip biz insanlar için çekimler yapmış, bilinmeyenleri anlatmış, açıkçası ben çok sevdim. Her sene olduğu gibi yine cins cins soru sordular ama ne yaparsın Türk insanı işte. Teravihlerde camiler suriyelilerle, afkanlarla doldu taştı. Cami çıkışlarında yine dilenenler oldu. Bazen acıdım bazen umursamadım, gerçekten fakir mi ihtiyacı mı var yoksa yalan mı söylüyor bilerek mi dileniyor orasını Allah bilir. Geçen sene olduğu gibi bu sene de Aksaray Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı meydan da Ramazan Sokağı düzenledi. Her gün çeşitli konuklar geldi.

Bu mim’i: Burak İşci, Erkan Bülbül, Oğuzhan Akşit, Oğuzhan İsa Temiz, Cüneyt Emre Topal, Ahmet İdin, Ahmet Bilmez, Salih Toy, Bilal Kızıl, Alican Aslan, Erdem Cırık, Furkan Yurdakul, Baran Somaklı, Anıl Şenyurt, Mert Can Eyriyer, Can Yiğiterol, Burak Koçak, Eren Yıldız, Volkan Akkuş, Utku Kocaoğlu, Berkay Taş, Çağrı Akol, Tahsin Sungur, Mustafa Çağrı Alkan, Murat Dinç, Furkan Özden ve İsmail Günay abimi ve kardeşlerimi mimliyorum.