Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere youtube’da takip ettiğim videolarını, vloglarını beğenerek izlediğim kişiler hakkımda ufak bir yazı yazmak istedim. Sizde youtube hesabınızı geliştirmek için yeni fikirler arıyorsanız, youtube kanalınızı yeniden yapılandırıp daha etkili bir şekilde kullanmayı istiyorsanız buyurun birlikte geliştirelim. Lafı fazla uzatmadan konuya girelim.

Barış Özcan: Sanat, tasarım, teknoloji hikayeleri anlatan Barış Özcan, bu işi tartışmasız olarak en iyi yapan kişi. Anlattığı hikayelerle kısa sürede 240 bin aboneye ulaşmayı başaran Barış Özcan Londra şehrinde düzenlenen Summit for Social Change paneline davet edildi. Katılan 150 kişi arasından ise 12 kişi değişim elçisi (YouTube Creators for Change) olarak belirlendi. Türkiye’den davet edilen Barış Özcan ise bu başarılı 12 kişi arasında yerini aldı.

Mert Kuşkapan: Namı diğer “Help Mert” youtube kanalında ürün inceleme videolarına yer vermektedir. 2 yıllık bir kanal olmasına rağmen 1.700’e yakın takipçisi vardır.

Baran Somaklı: Enerjisi ve samimiliği ile kendine çektiği videoları kendine bağlayan güzel yürekli bir insandır. Kanalında Html, Css, WordPress videoları yanı sıra son zamanlarda ise inceleme videoları çekerek kanalını geliştirmektedir. 2.000’e yakın takipçisi vardır. Ayrıca kanalı youtube tarafından onaylanmıştır. Ayrıca Scode‘un bir parçasıdır.

Çağatay Gülümser: Kendisine has eğlenceli, kişisel, inceleme, tanıtım hakkında video çekerek izleyiciyi kendisine çekmeyi başarıyor. Bunu nasıl yapıyor derseniz mizahşör yanını kullanıyor. Ayrıca blog yazarlığı da yapmaktadır.

Burak Güngör: Kendisine has çektiği kişisel ve üniversite tanıtımı videoları sayesinde her gün gelişen bir kanal diyebiliriz. Ayrıca kendisi Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nde En iyi Blog yazarlığı ödülünü almıştır. Darısı bizim başımıza inşallah.

Bu arada beni takip etmeyi de unutmayın. Güzel yorumlarınızı varsa önerdiğiniz youtube kanallarını yorum kısmına bekliyorum.