Uzun zaman ardından  Aksaray Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu bir web tasarım konferansı hazırlamış. Bunu duyunca çok sevindim tabii ilk defa bir konferansa katıldım. Katılımcılar Pixel Akademi‘den Emrah KOZAN ve Raifhan AYDIN hocamızdı. Gerçekten cana çok yakın, sevecen, komik, yardımsever, dürüstlerdi ve biz öğrencilere bilgiyi anlayacağımız şekilde değişik örnek vererek sundular. Bizlere internet dünyasında nelerle uğraşıp, nelerle karşılaşacağımız hakkında bilgilendirdiler.

pixel akademi emrah kozanEmrah hocamız internet, sosyal medya, web siteler hakkında bizlere önemli bilgiler verdi. Aslında bu konularda bilgim olsa da Emrah hocam kadar bilgi sahibi değildim ve bugün bir çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimi de bildiklerimin üstüne katarak biraz daha yükseleceğime inanıyorum. Emrah hocam konuşma sırasında Blogger, WordPress, Joomla vs gibi alt yapılara değindi. Bir blog açarak kendinizi ifade etmekte, cümle kurmakta, düzenli yazı yazmakta ve para kazanmak konusunda bilgilendirdi. Konferansta kimler blog yazıyor dediğinde pek fazla kişi el kaldırmamıştı. Bir sonra ki sorusun da blog yoluyla para kazanan var mı demişti ve bir tek ben el kaldırmıştım. Yıllardır blog yazdığım için tecrübem vardı.

Raifhan hocamız şöyle bir şey demişti yanlış hatırlamıyorsam. Devir teknoloji, yazılım devri olduğu için bu alanlarda kendimizi daha da geliştirmeliyiz ki bir üst basamağa geçebilelim. Aslında okuduğumuz üniversitenin bize pek bir faydası yok ister Harvard Üniversitesin de okuyayım, ister Aksaray Üniversitesin de okuyayım. Arada ki tek fark birisi Amerika da bir diğeri ise Türkiye de. Aslında tek önemli olan şey bilgidir, öğrenimdir. Diploma ikinci planda gelir.

pixel akademi raifhan aydınKonferans arasında yanıma bir kaç kişi gelerek o blog yazarı siz misiniz ? diye sordular tabii hiç beklemiyordum şaşırdım bir anda. Benden blogger hakkında yardımcı olmamı istediler ve bu güzel teklifi geri çeviremezdim. Bir konferansın insana neler verdiğini bu şekilde görebiliriz.

Bir diğeri ise fotoğrafçı hocam Burak ÖZGÜLER yanıma gelerek blog genelinde neler yazarsın diye sordu ?. Bende bildiğim kadarıyla kişisel yazılar, makaleler, tanıtımlar, konu değerlendirilmesi vs gibi hakkında görüşlerim olur dedim. Web tasarım üzerine az çok bilgim vardır. HTML, CSS, CSharp dillerini bilmekteyim. Grafik üzeri Fireworks ve Photoshop bilgim vardır. E-ticaret hakkında çok az bilgim vardır diyerek kendimi ifade etmeye çalıştım ve hiç beklemediğim bir soru aldım 🙂 . Bizimle çalışmak ister misin dedi Burak hocam, eee haliyle yine şaşırdım. Yanlış hatırlamıyorsam hocam konuları değerlendirerek video çekip Youtube koyup adsense den kazanç sağlayabilir bize yardımcı olursun dedi. Bu konuda hiç bilgim olmadığı için kararım olumsuz oldu ama aklıma da yattı, en kısa zamanda gelişip kendilerine dönüş yapacağım…