Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu

Güzel bir röportaj ile yine karşınızdayım. Bu davetimi kırmadığı için Pınar kardeşime çok teşekkür ediyorum. Kendisi ile yaklaşık 2 yıl önce tanışmıştık. O zamanlar blogunu yeni açmıştı ve o gün bu gündür blog dostuyuz. Bana soracak olursanız, çok sevimli cana yakan bir insandır kendisi. Ne kadar da blogunu güncel tutmayıp, aksatmalar yapsa da severek takip ediyorum. Sizde çayınızı kahvenizi aldıysanız eğer Pınar Çobanoğlu’nu gelin yakından tanıyalım.

Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu

1) Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Pınar Çobanoğlu kimdir, nasıl biridir, mesleği nedir ?

21 yaşında, 4. Sınıf Hemşirelik öğrencisiyim. Genel olarak sessiz sakin, kendi halinde takılan biriyim. Çok sosyal de sayılmam. Birkaç tane arkadaşım var hep onlar ile takılırım.


2) İlk blog yazmaya nasıl başladınız ?

Çocukluğumdan beri okumayı, yazmayı çok seven biriyim. Hep günlük tutardım. Daha sonra o günlükleri herkese okutmak isterdim. Kendi kendime hikayeler uydurur yazardım, sonra çevremdekilere okutup övgüler beklerdim. Sonra yazılarımı daha çok kişi okusun istemeye başladım ve 2017 senesinde Blogger’ı keşfettim ve orada yazmaya başladım.


3) Blogspot’u bırakıp WordPress’e geçmeyi düşünüyor musunuz ?

Aslında aralarındaki farkları, eksileri, artıları bilmiyorum. Şimdilik bloggerdan memnunum ama daha güzel özellikleri varsa neden geçmeyim ki 😊


4) İçerik oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz ?

İçerik oluştururken anlattığım şeyi doğru anlatmaya, vereceğim mesajın tam kafamdaki şekliyle karşıya ulaşmasına ve benim anlatmaya çalıştığım şekli tam anlamıyla anlatabilmeye dikkat ediyorum.


5) Blog yazarlığının hayatınızda ne gibi etkileri oldu ?

Yeni bir hobim oldu. Yeni tanıştığım insanlar, yeni hayallerim ve yeni amaçlarım oldu. Genel olarak beni olumlu etkiledi.


6) Yazmış olduğunuz yazılar arasından en beğendiğiniz yazı hangisidir ?

En beğendiğim yazım “Dünün Hikayesi – Mim” yazım oldu. Yazarken de okurken de çok eğlendim. Hikaye gibi yazmak çok keyif verici. Kitap yazmayı falan hayal ettim hatta 🙂


7) Takip ettiğiniz bloglardan beğendikleriniz, sebepleri ?

Çok fazla blog okuyorum ve takip ediyorum. İçlerinde çok beğendiğim bloglar var. Tasarımlarına ayrı, içeriklerine ayrı hayran kalıyorum 😊

  1. Sade ve Derin
  2. Kiremithanem
  3. The Sağlam’s

8) Yazarken bugün ne yazsam deyip konu sıkıntısı çektiğiniz oluyor mu ?

Bazen oluyor. Uzun süre yazmadığım zaman çok aksattığımı düşünüyorum ve hemen yeni bir konu arayışına giriyorum.


9) Kendinize göre bir yazım tarzınız var mı ?

Bu soruya yok diye cevap verecektim ama aslında var. Mesela çok fazla konuşma tarzında yazmamaya dikkat etmeye çalışıyorum. Makale tarzında, ciddi yazıları okumak benim çok hoşuma gidiyor. Ben de çok günlük yaşam ağzına kaymamaya çalışıyorum.


10) Blog yazarlığına başlamayı düşünen arkadaşlara önerileriniz var mı ?

Hiç tedirgin olmadan başlasınlar. Devir teknoloji devri ve kimse benim blogumu okumaz diye korkmasınlar. Elbet birileri okuyor. Ben de blogumun 40 bin kişi tarafından okunacağını hayal etmiyordum bir zamanlar ama şimdi çok yüksek hayallerim var 🙏🏻😊


11) İstediğiniz bir şey, eklemek istediğiniz bir şeyler var mı ?

Blog yazmak bazı insanlara “boş iş” ya da “saçma” gelebilir ama biz blog yazarları olarak içerik üretmeyi ve yazmayı çok seviyoruz. Biraz daha saygı ve destek bekliyoruz. En azından bu kadar ağır eleştirilmemeyi ne desteklenmeyi çok isterim 🙏🏻

Benim cevaplarım böyleydi. Umarım beğenmişsinizdir. Tekrar teşekkür ederim.


Pınar kardeşimin blog ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın !

Blog: https://pinaringn.blogspot.com/

Google Plus: https://plus.google.com/u/0/+PınarÇobanoğlu

Instagram: https://www.instagram.com/pnrcbnogluu/

Ayrıca Blog Sözlük’de ki başlığa da yorum bırakabilirsiniz. https://blogsozluk.com/baslik/pinaringnblogspotcom

Written by

304   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

3 thoughts on “Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu

  1. Blogunuzu zaman zaman ziyaret ediyorum. Çok güzel çalışmalarınız var. Başarılarınızın devamını dilerim. Benim de daha dört aylık bir blogum var, bu konuda çok bilgi sahibi değilim. Benim blogumu da zaman zaman ziyaret etmek ve yorum yapmak suretiyle desteklemenizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir