Yine aylardan kasım. Her ne kadar kasım ayını pek sevmesem de sadece son günü bir farklı seviyorum. Zaten başlıktan da anladınız. Blog yazarlığına başlayalı tamı tamına 8 yıl olmuş. İyisi ile kötüsü ile geçen 8 yıl. Dile kolay be. Bu süre zarfında yüzlerce belki binlerce yazı yazdım. Bir çok yazım ilgi gördü, bazıları fazla okunmadı, bazıları ise hiç okunmadı üstüne kötü yorumlar aldım. Ama ben 8 yıl içerisinde hiç yılmadım, sürekli yazdım. Belli zaman zarflarında yazı yazmadığım, küstüğüm durumlar oldu elbette.

Ama ben blogumu, blog yazarlarını seviyorum. Yazmayı, paylaşmayı, okumayı, tartışmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, yeni insanlar tanımayı seviyorum. Bu hayatta belki benim en iyi yaptığım şey, yazmak. Bazen kısa ve öz bazen de uzun uzun yazmak. Zaten klavye başına geçtiğim zaman parmaklarım her şeyi biliyor ve yazıyor.

Neden Kişisel Blog ?

Bu soruyu herkes soruyor ama cevabı çok karışık ve uzun. Bunu başka bir zaman detaylı bir şekilde yazacağım. Bekleyin. Kısa özet verecek olursam, blog beni açtı ve kişisel gelişimimi sağladı. Duygusal, içine atan bir kişiliği azda olsa blog sayesinde yendim. Konuşkanlığım arttı.

Blog yazarak girişimciliğe adım atmış olursunuz.

Yalçın Güler

Bu zamana kadar bir çok iş yaptım. Türkiye’nin 81 ilinden hatta Avrupa’dan bir çok insanlarla tanıştım. Tanışmaya da devam ediyorum. Tanıştığım insanlarla samimiyet kurdum hepsine karşı sıcakkanlı olmaya çalıştım. Ama bazıları arkamdan kuyumu kazmaya, çamur atmaya çalıştı. Yapamadılar. Sadece kendilerini küçük düşürdüler.

Blog ve bilişim sektöründen tanıdığım değerli insanlar ile bir çok kez yüz yüze görüşme imkanım oldu. İyi ki böyle güzel bloglar var. İyi ki böyle güzel yürekli insanlar var. Bu insanları dost edinmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Kapım yeni arkadaşlıklara her zaman hazır.

Takipte kalmaya devam edin. İlerleyen zamanlarda blogumda güzel şeyler olacak. Yazının görsel başlığını hazırlayan Ahmet Bilmez kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Hızır gibi yetişti.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.