Yalçın Güler Blog 8 Yaşında

Yine aylardan kasım. Her ne kadar kasım ayını pek sevmesem de sadece son günü bir farklı seviyorum. Zaten başlıktan da anladınız. Blog yazarlığına başlayalı tamı tamına 8 yıl olmuş. İyisi ile kötüsü ile geçen 8 yıl. Dile kolay be. Bu süre zarfında yüzlerce belki binlerce yazı yazdım. Bir çok yazım ilgi gördü, bazıları fazla okunmadı, bazıları ise hiç okunmadı üstüne kötü yorumlar aldım. Ama ben 8 yıl içerisinde hiç yılmadım, sürekli yazdım. Belli zaman zarflarında yazı yazmadığım, küstüğüm durumlar oldu elbette.

Ama ben blogumu, blog yazarlarını seviyorum. Yazmayı, paylaşmayı, okumayı, tartışmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, yeni insanlar tanımayı seviyorum. Bu hayatta belki benim en iyi yaptığım şey, yazmak. Bazen kısa ve öz bazen de uzun uzun yazmak. Zaten klavye başına geçtiğim zaman parmaklarım her şeyi biliyor ve yazıyor.

Neden Kişisel Blog ?

Bu soruyu herkes soruyor ama cevabı çok karışık ve uzun. Bunu başka bir zaman detaylı bir şekilde yazacağım. Bekleyin. Kısa özet verecek olursam, blog beni açtı ve kişisel gelişimimi sağladı. Duygusal, içine atan bir kişiliği azda olsa blog sayesinde yendim. Konuşkanlığım arttı.

Blog yazarak girişimciliğe adım atmış olursunuz.

Yalçın Güler

Bu zamana kadar bir çok iş yaptım. Türkiye’nin 81 ilinden hatta Avrupa’dan bir çok insanlarla tanıştım. Tanışmaya da devam ediyorum. Tanıştığım insanlarla samimiyet kurdum hepsine karşı sıcakkanlı olmaya çalıştım. Ama bazıları arkamdan kuyumu kazmaya, çamur atmaya çalıştı. Yapamadılar. Sadece kendilerini küçük düşürdüler.

Blog ve bilişim sektöründen tanıdığım değerli insanlar ile bir çok kez yüz yüze görüşme imkanım oldu. İyi ki böyle güzel bloglar var. İyi ki böyle güzel yürekli insanlar var. Bu insanları dost edinmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Kapım yeni arkadaşlıklara her zaman hazır.

Takipte kalmaya devam edin. İlerleyen zamanlarda blogumda güzel şeyler olacak. Yazının görsel başlığını hazırlayan Ahmet Bilmez kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Hızır gibi yetişti.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

24 thoughts on “Yalçın Güler Blog 8 Yaşında

 1. Biz de seni tanıdığımız, yazılarını okuduğumuz için çok mutluyuz. Seni bilenler biliyor ve ilgiyle takip etmeye devam ediyor. Arkandan kuyu kazmaya çalışanlara da kulak asmayıp yoluna devam ettiğin için sen kazanıyorsun, onlar da kaybediyor. Dile kolay 8 yıl, az bir zaman değil. Önemli olan bu istikrarı devam ettirip pes etmemek ve daima yazmak. Hepimiz bazen küser, bazen uzaklaşmaya çalışırız ama bunun altından da kalkarız, kalktık da. Bizim tanışmamız da yaklaşık 4-5 yıla dayanıyor. Birlikte yaptığımız işler, ortak olduğumuz projeler. Nice 8 yıllara inşallah.

 2. Nice sağlıklı yıllara Yalçın Bey, inşallah daha çok yıllar başarı ile blogunu devam ettirirsin.

 3. Ne yalan söyleyeyim, 8 yılı duyunca ben bile gururlandım. Hatta gaza gelip, uzun zamandır yapmak istediğim gibi kişisel yazılar yazmaya başladım. Teşekkür ederim dostum. Kalemin kırılmasın…

  1. Nice 8 yıllara diyelim o zaman kardeşim. Benim yazımı görüp yıllar sonra üstüne kişisel yazı yazman hem duygulandırdı hem sevindirdi. Ne mutlu bana böylesine güzel insanlar ile dostluk kurmuşum.

 4. Sanırım bu karşılaştığım 3. yazı blogunun yeni yaşı ile ilgili. Diğer ikisine yorum yaptığımı zannediyordum ama yapmamışım…

  Dilerim blogunun şimdiye kadar katmış olduklarının yanına daha fazla ve farklı şeyler de katarsın ileriki dönemlerde. Çok sık tema değiştiriyorsun bu arada abi. Tema konusunda bir istikrar yakalayamadın. Bu tema bana biraz yavaş geldi bir kontrol et istersen.

  1. Vaktin olursa eğer diğer yazılarıma da beklerim kardeşim.

   Evet aslına bakarsan çok tema değiştiriyorum, çünkü zaman ilerledikçe o temadan bıkıyorum, farklılık olsun istiyorum. Bu temayı theme forestten aldım ancak daha vakit bulup optimizasyon yapamadım. Farkındayım bir çok eksik var ama vakit yok be kardeşim.

 5. 8 sene istikrarlı bir şekilde bu işi sürdürmek gerçekten kolay değil. Blog yazmaya sevdalı olmayan hiç kimse bunu sürdüremez. Blog yazarlığına katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Blog sayfanızla nice uzun yıllarınız ve başarılarınız olsun dilerim.

  1. 8 yıl ne zaman geçti bende anlayamadım. Blogumu çokta fazla güncel tutamasam da evet şu bi gerçek ki çoğu blog yazarından daha istikrarlı olduğum doğrudur. Buralara kolay gelmedim, pes etmeye de niyetim yok. Ölene kadar blog yazmaya devam 🙂

  1. Vallahi ağabey bende şaşkınım ama olmuş yani. 9. yıla girmeye 10 ay kalmış düşün artık zaman nasıl geçiyor. Senide tekrar aramızda görmek mutlu etti. Blog yazarlığına yeniden hoş geldin ağabey 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir