Selamlar bayanlar ve baylar. Özellikle 70, 80, 90 ve 2000’li (Milenyum) yılların genç ve dinamik insanları, bloguma hoş geldiniz. Neden böyle bir giriş yaptım bende bilmiyorum. Yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni bir nostalji yazısı ile karşınızdayım. Aslında tam olarak nostalji mi değil mi karar veremedim.

Bizim çocukluk zamanımızda akıllı telefon, bilgisayar, playstation, tablet yoktu. Babamızın telsizli telefonunda yılan oyunu vardı. Tetris vardı. Atari vardı. Sanal bebek vardı. En önemlisi ise çizgi filmler vardı. Her gün sabahın köründe kalkıp o çizgi filmleri izlemek için can atardım. Bitince çok üzülürdüm, bir an önce yarın sabah olsa da yeni bölümünü izleyeyim kafasında idim.

Warner Brothers’ın yayınlamış olduğu Tom ve Jerry, Bugs Bunny, Daffy Duck, Scooby Doo, Sylvester ve Tweety, Marslı Marvin, Hızlı Gonzales, Yosemite Sam, Tazmanya Canavarı,  Wile E. Coyote ve Road Runner bu çizgi filmleri büyük bir keyif ile izlerdik. Hatta bu çizgi filmleri 7’den 70’e herkes izlerdi.

Bende geçen haftalarda Looney Tunes’in YouTube kanalına denk geldim ve eski çizgi filmleri yeniden izlemeye başladım. Bir an çocukluğuma döndüm diyebilirim. Belki bilenler izleyenler vardır fakat ben bilmeyenler için böyle bir yazı yazıp sizinle paylaşmak istedim.

Bu bağlantıya tıklayarak WB Kids’in YouTube kanalına abone olabilirsiniz.