Çocukluğunuza Tekrar Dönün

Selamlar bayanlar ve baylar. Özellikle 70, 80, 90 ve 2000’li (Milenyum) yılların genç ve dinamik insanları, bloguma hoş geldiniz. Neden böyle bir giriş yaptım bende bilmiyorum. Yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni bir nostalji yazısı ile karşınızdayım. Aslında tam olarak nostalji mi değil mi karar veremedim.

Bizim çocukluk zamanımızda akıllı telefon, bilgisayar, playstation, tablet yoktu. Babamızın telsizli telefonunda yılan oyunu vardı. Tetris vardı. Atari vardı. Sanal bebek vardı. En önemlisi ise çizgi filmler vardı. Her gün sabahın köründe kalkıp o çizgi filmleri izlemek için can atardım. Bitince çok üzülürdüm, bir an önce yarın sabah olsa da yeni bölümünü izleyeyim kafasında idim.

Warner Brothers’ın yayınlamış olduğu Tom ve Jerry, Bugs Bunny, Daffy Duck, Scooby Doo, Sylvester ve Tweety, Marslı Marvin, Hızlı Gonzales, Yosemite Sam, Tazmanya Canavarı,  Wile E. Coyote ve Road Runner bu çizgi filmleri büyük bir keyif ile izlerdik. Hatta bu çizgi filmleri 7’den 70’e herkes izlerdi.

Bende geçen haftalarda Looney Tunes’in YouTube kanalına denk geldim ve eski çizgi filmleri yeniden izlemeye başladım. Bir an çocukluğuma döndüm diyebilirim. Belki bilenler izleyenler vardır fakat ben bilmeyenler için böyle bir yazı yazıp sizinle paylaşmak istedim.

Bu bağlantıya tıklayarak WB Kids’in YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

5 thoughts on “Çocukluğunuza Tekrar Dönün

  1. Bende 90’lar çocuğuyum ve bazen eskiden sanki eşyalar daha çabuk tamir edilirdi diyorum, şimdi ise tamir etmek yerine yenisi alınıyor. Sahiden her şey o kadar çok değişti ki. Çizgi film olarak beyblade ve pikaçuyu çok severdim 😀

    1. Eskiden bu kadar geniş bir imkan yoktu her şey kısıtlıydı. Zaman geçtikçe işler çoğalıp paralar değerlendikçe artık eski şeylerin değeri kalmadı. Telefonun ekranımı çizildi, at çöpe yenisini al kafasında bir millet var. Benimde favori çizgi filmlerim Beyblade Ve Pikaçudur. O eski bizim dönemde ki beybladelerden bulsam alacağım ama bir türlü denk gelemedim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir