Herkesin bir hayali vardır öyle değil mi. Kimisi büyük adam olmak ister, kendi şirketini kurup rahat bir yaşantı ister. Kimi insan, şu okul bitse de sevdiğim kadınla evlensem düşüncesindedir. Kimileri de yaşım artık 18 olsun da şu ehliyetimi alayım rahat bir şekilde gezeyim düşüncesindedir.
Arabaları severim tabii ki de özellikle Volkswagen Golf serisinin hastasıyımdır. Babamdan arabayı alıp arkadaşlarla gezelim düşüncesi hiç ama hiç aklımın ucundan dahi geçmemiştir. Lakin araba ile uzun yolculuğu asla sevmem. Hele ki mecburiyetten uzak bir yere gidilecekse eğer, o yol bana zindan olur. Yaşın geçiyor artık şu ehliyetini al demekten ben bıktım ama millet bıkmadı. Tamam 1 ay sonra 21 yaşına girecek olabilirim, tamam önemli acil bir durum içinde karşı karşıya kalıp, araba ile bir yere gitme olasılığı da var. Ama bir insana sevmediği bir şeyi yaptırmak ne kadar doğru. Ben fikrimde kararlıyım hayatım boyunca ehliyet almayacağım, alma zorunluluğu da görmüyorum.

Evlenince ne yapacaksın peki, diye soranlar hele bir evleneyim de eşimin ehliyeti varsa arabasını alırım, benzin parasını verir sağ koltuğa otururum ben. Eğer yoksa da yine aynı şekilde ehliyet kursuna gönderir, arabasını alır, benzin parasını verir sağ koltuğa otururum.

Toplu taşıma araçları var. Metro, minibüs, otobüs, taksi var yani illa ki birine biner istediğim yere giderim. Hiç biri mi olmadı, binerim bisikletime hem sporumu yapmış olurum, hem gideceğim yere rahat giderim. Yaşım 20 bu çoğu kişiye garip gelecek ama daha düne kadar gaz ile debriyajın yerini bilmiyordum. Tabii birde nereden baktığınıza bağlı (Behzat ç. izleyenler bilir)

Geçen yıl ilk defa evin önünde ağabeyim arabayı durdurdu beni direksiyona geçirdi vites atmadan gaza bastım, debriyaja yarım bastım, ani fren yaptım vs vs. Bu sadece 300 metre gibi kısa bir yolda oldu. Velhasılı kelam yaşım ister 20 ister 40 olsun ehliyeti almayacağım.