Ne Yapıyorum Bu Aralar – 3

Dedemin vefatından sonra yaklaşık 20 gündür bloga yazı giremiyordum.  Malum koşturmaca, baş sağlığı ziyaretleri derken vücutta derman kalmadı. Yazacak hiç bir şey kalmamıştı aklımda. Ölü gibi bir halim vardı. Sağ olsun Gürkan Özgür kardeşim benim hakkımda bir yazı yazmış. Allah razı olsun kendisinden. 

Bu yılda başımızdan eksik olmayan terör olayları fazlasıyla can sıkmaya başlamıştı artık. 2016 ölümlerin, depremlerin, şehitlerin, üzüntülerin, patlamaların olduğu kötü bir yıldı. 2017 böyle geçmez sanıyordum fakat terör kötü yüzünü yine göstermiş oldu. Biraz da bunun etkisiyle yazı yazmak istemedim açıkçası. Velhasıl kelam acımızda olsa derdimiz de olsa bunlara asla boyun eğmeyeceğiz. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde duracağız.

İŞE BAŞLADIM

Geçen hafta işkur’a gitmiştim. Fakat benim yapabileceğim bir iş ilanı yoktu. 1 yıllık iş tecrübem olmuş olsaydı eğer, devlet demir yollarına girme imkanım olacaktı. Nasibim de orası yokmuş. Bir kaç gün evde boş boş beklerken babam bana bir reklamcı da iş ayarladı. Eski ilk mahallemiz den beri tanıdığımız yakın olarak görüştüğümüz kişilerdi. Detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Perşembe günü organizeye gittim ve o gün işe başladım. Aslında öğrenme aşaması gibi bir şeydi. Maaş, sigorta yoktu. Sadece yol ve yemek vardı. Sabah 7:30 akşam 18:30 çalışılıyordu. Grafik ve 3D modelleme bilgim olmadığı için pek bir şey yapamadım. Tabii sosyal medya’da aktif olduğum için hemen iş alanını güncelledim. Allah razı olsun bir çok insan hayırlı olsun mesajları attı. Corel draw bilgim hiç yoktu. Denemekten zarar gelmez dedim ve oturup bir şeyler karalamaya başladım. Bir işi bilmiyorsan bile bir yerinden başlamak gerekir.

Hayatımda ilk defa corel draw ile bir afiş yaptım. (Önizle) Amatör olsam bile bence gayet başarılı oldu. Sizinde bu çalışma hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Bir kaç gün sonra photoshop da kendime ait bir 3d modelleme yaptım. (Önizle) Yine ilk defa photoshop ile bir 3d modelleme yaptım. Bu çalışma içinde sizlerin yorumunuzu bekliyorum.

İŞİ BIRAKTIM – HASTALANDIM

Bu süre zarfında çok kötü hastalandım. Ya soğuktan oldu yada birisinden kaptım bilmiyorum ama fena bir şekilde boğazlarım şişmiş durumdaydı. Kuru kuru sürekli öksürüyordum. Özellikle sabah guatr ilacımı içerken sanki su boğazımı yakarcasına acı veriyordu. Çarşamba günü babama bu işi yapamayacağımı ayrılacağımı söyledim. Kendisi de kararı bana bıraktı. Perşembe günü de patronlara bu işi yapamayacağımı söyleyip, helallik alarak ayrıldım. Onlarda anlayışla karşıladılar. Sağ olsun muhasebeci ağabey, öğlen çarşıya çıkarken beni de sağlık ocağına kadar bıraktı.

Öksürük 1 haftadır geçmemişti. Hazır vaktim varken aile doktoruna gideyim muayene olayım dedim. Mesai başlamadan 1-2 dakika önce gittim ve ilk sırayı aldım. Doktor mesai başladıktan yarım saat sonra geldi. O süre zarfı içerinde sağlık ocağı ana baba günü olmuştu. Allah’dan erkenden gidip sıramı almıştım. 5-10 dakika sonra gitmiş olsaydım önümde baya bir sıra olacaktı.

Velhasıl kelam şu anlık bir uğraşım yok. Brisa ve Roketsan‘a iş başvurusu yaptım. Bakalım hangisi olumlu / olumsuz cevap verecek. Hayırlısı olsun diyelim.

Perşembe günü sabahı üzücü bir haber aldım. Sevdiğim, saydığım kardeşim gibi gördüğüm, Sena Yaşar arkadaşımın annesi Hatice Yaşar annemiz maalesef Hakkın rahmetine kavuşmuş. Bu haberi aldığımda beynimden vurulmuşa döndüm adeta. Sizden ricam Hatice annemize dua edip Kuranı Kerim okumanızı istiyorum. Hatice annemize Allahtan rahmet geride kalanlara baş sağlığı diliyorum Mekanı Cennet, Peygamber Efendimize komşu olur inşallah. Umarım arkadaşım en kısa süre de toparlar. Aynı acıyı 1 ay önce bende yaşamıştım. Boğanız düğümlenir, sadece ağlarsınız. 

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir