Blogging

Sunucuyu Değiştirdim

Merhabalar arkadaşlar. Son 2 aydır blogumda ciddi bir sıkıntı yaşamaktaydım. Bunu sık sık dile getiriyordum. Bant genişliği 1.25 gb iken 4.23 gb ve daha fazlası oluyordu. Bandwidth lerden kaynaklanan sorunlar bloguma hata vermesine neden olmaktaydı. Wp-config.php hatasına son 1 ayda denk geleniniz vardır. Birde son 1 ay içerisinde 402, 403, 404, 502 ve buna benzer hatalar almaya başlamıştım. Yeni yazı yazacağım zaman veya bir yoruma cevap vereceğim zaman bu siteye bağlanamıyor hatası geliyordu. Buda artık benim canımı sıkmaya başlamıştı.

Önce ki host sağlayıcım Hostazor’dan gerçekten çok memnundum. Host arayan kişilere de ilk olarak Hostazor’u tavsiye ederim. 2 güne  bir destek talebi atar olmuştum. Sorun genellikle çözülüyordu fakat bir süre sonra tekrar hata almaya başlıyordum. Sürekli hata çıkıp, destek istemekten artık utanmaya başlamıştım.

Bunun önüne nasıl geçebilirim diye düşünürken sunucumu (host) değiştirme kararı aldım. Sağ olsun Hüseyin Gözlü kardeşim hızır gibi yetişti ve bana sponsor oldu. Yardımları için de Kaan Epik hocama teşekkür ediyorum. Bugün içerisin de host değişimini yaptık. Arada kapanmanlar olabilir. 2-3 saatlik belki daha fazla gecikme için şimdiden özür diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir