Nevşehir Gezimizden

Merhaba değerli arkadaşlar. Uzun zamandır kişisel bir yazı yazamıyordum. Mağlum dershane, testler, ödevler …
Bugün Nevşehir’e gezmeye gitmiştik. Ankara‘dan ağabeyim (kuzenim) eşi ve çocukları ile beraber bize (Aksaray) geldiler. Mutlu olmuştuk tabii ki. Ama sadece ağabeyimin (kuzenim) işi dolayısıyla 2 gün 1 gece kaldılar. Ve dediler ki hadi Nevşehir’e gidiyoruz. Çıktık neyse yaklaşık 1 buçuk saat sonra Nevşehir’e vardık. Daha sonra Ürgüp’e geçtik ailecek resim çekindik ve yolun hemen sağ tarafında 1 tane deve vardı, hayatımda ilk defa canlı canlı deve görüyordum, biraz durduktan sonra Göreme’ye geçtik. Orada da peri bacalarının içine girmiştik fotoğraf çekinmiştik yine.

Ama inmesi biraz zahmetli olmuştu. Neyse orada bir deve daha gördüm ve karı koca resim çekinmek için devenin dibine kadar yaklaştı. Eşi tam fotoğrafı çekeceği zaman deve tam adamın omzuna doğru bir kafa attı ve devenin ağzında ki yiyeceği adamın üstünü batırdı ve herkesi bir gülme tuttu, adam utandı yalnız… Hava da çok sıcaktı ayıptır söylemesi hadi bir dondurma alalım dedik. Dondurmacı küçük yeğenime biraz şaka yaptı ama sonunda dondurmayı kaptı. Tam çıktık giderken ilerde bir topluluk gördük burada ne var ki diye gittik meğersem otobüs şoför’ü arka tarafa park edecekken orada ki jandarma noktasının önüne park etmiş :). Bizde gittik orada da bir kaç resim çekindik ten sonra yeniden Aksaray’a yola düştük.
Eve geçmeden burada (Aksaray) yeniden restore edilen Ervah Kabristanlığı – Somuncu Baba Türbesi’ne geldik. Ölmüşlerin ruhuna bir Fatih-a okuduk. Bizim dükkan’a doğru çıktık. Orada bir yemek yedik. Biraz vakit geçirdikten sonra abim (kuzenim) kendi evlerine (Ankara) doğru yola çıktılar. İnsan biraz üzülüyor yani. Hele ben böyle ayrılıklara hiç tahammül edemiyorum. Ayrılık çok kötü bir şey.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir