Tatil planı yaparken kimileri tarihi, kimileri denizi ve kumsalları, kimileri de doğal güzellikleri ile ünlü şehirleri seçerler. Çünkü kişiden kişiye tatil anlayışı farklılık göstermektedir. Zaten tüm güzelliklere sahip şehirler de bir elin parmaklarını geçmez. İşte tatil için aranan bütün özelliklere sahip güzel bir şehrimiz var: Antalya.

Antalya, geçmişe uzanan bir tarihi olduğu için tarihi yapılara, berrak denizi ve ince kumlu tertemiz plajları, şelaleri ve ormanları ile doğal güzellere sahip eşsiz şehirlerden birisidir. Ilıman iklimi ile de hem yaz hem de kış sezonu için en ideal tatil merkezlerinden birisidir. Bu özelliklere sahip olması, Antalya’nın yerli ve yabancı turistler için ‘’Tatil Cenneti’’ dir desek abartmış olmayız.

Antalya’yı daha önce ziyaret etmeyenler için gezilip görülmesi gereken yerlerden bahsetmek istiyorum. Şehrin güzelliğinden büyülenip tekrar ziyaret etmek isteyenler de daha önce uğramadıkları yerler varsa oraları ziyaret edebilirler.

Manavgat ve Düden Şelaleleri

Antalya’nın simgesi olan Manavgat şelalesi ve eşsiz güzelliğe sahip yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası Düden Şelalesi, şehrin kalabalıklığından ve bunaltıcı sıcağından kurtulmak isteyenler için birebir. Doğa ile içi içe bu şelaleler huzurlu saatler geçirmek için en güzel mekanlardandır. Yeşilin ve mavinin eşsiz uyumu sizi büyüleyecek.

Antalya Plajları 

Deniz ve kumsal denince ilk akla gelen şehirlerden birisi olan Antalya’nın plajları, berrak masmavi suları ile deniz aşıklarını beklemektedir. Konyaaltı Plajı, İncekum Plajı ve Kleopatra Plajı şehrin en bilinen plajlarındandır. Antalya’nın Mavi Bayrak ödüllü plajlarında yüzmenin tadı bir başka olacaktır.

Likya Yolu

509 km uzunluğunda, trekking tutkunları için parkur niteliği gören Likya Yolu, Fethiye ve Antalya arasında uzanmaktadır. Yol boyunca Likya kentlerinin tarihi kalıntılarını inceleme fırsatı da yaşayacaksınız.

Murat Paşa Camisi

Selçuklu kaligrafi sanatının süslediği, beyaz mermerden yapılmış taş işciliğinin en güzel örneklerinden minberi ile Murat Paşa Camii, ziyaret edilmesi gereken tarihi yapılardandır.

Antalya Kale içi, Karain Mağarası ve kayak tutkunları için Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın diğer görülmeye değer turistik yerlerindendir.Tarih, doğal güzellikler ve eğlencenin bir arada olduğu ender şehirlerden Antalya’yı ziyaret etmeden ölmeyin. Zira çok şey kaybetmiş olacaksınız. Şehre farklı havayolu şirketleri ile seyahat etmeniz mümkün olmakla  birlikte Anadolu Jet Havayolları’ndan en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. İyi tatiller…