Ne Yapıyorum Bu Aralar – 7

Son 2 yıldır Combat Arms: Reloaded çok oyunculu çevrimiçi bir savaş oyununa kendimi kaptırdım. Oyun Nexon tarafından ücretsiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Kolayca üye olup sizde bu muhteşem oyunu oynayabilirsiniz. Ben günde 4-5 saat oynuyorum, sizi de beklerim.

Sporu Bıraktım

Diyabet (şeker) hastası olduğumdan beri yeniden spora başlamıştım. Aynı zamanda da diyet yapmaya başlamıştım. Bir aylık zamanım bittiği için 6 Temmuz günü spora gitmeyi bıraktım. Param olmadığı aylık ücreti yenileme şansım yoktu. Böylece spor hayatını bir köşeye atmış oldum. Belki işe girersem yeniden spora başlarım.

Tüp Derdinden Kurtulduk

Bizim apartman merkezi sistem yerden ısıtmalı. Yıllardır ocak da, banyo da tüp kullanıyorduk. Her ay 2 tüp değişiyordu. Buda masraflı oluyordu tabii. Geçen kış kalorifer hiç yanmadı. Ufo ile ısınmaya çalıştık. Kimseler kömür parası vermediği gibi, bir sürü borçları olduğu için milletin yüzünden bizde donduk. Sonunda apartmanda ki ev sahiplerinin hepsi imzayı attı. Araya ramazan girdiği için babam bayramdan sonra yaptıralım demişti. Ustalar 10 Temmuz günü doğalgaz hattını çekmeye geldiler ve bir gün içinde bitirdiler.

Yalnız hemen kullanmaya başlayamadık tabii ki. Boruların doğru bağlanıp bağlanmadığını, kaçak olup olmadığını teyit etmek için bir gün sonra akgazdan iki kişi geldi. Kaçak olmadığını, bağlantıların düzgün yapıldığını söyleyip, gazımızı açtılar. Sonrasında kombinin yetkili servisi geldi ve onlarda hem sıcak suyun gelip gelmediğini kontrol ettiler hemde kombi ayarlarını bize gösterdiler. Artık doğalgazımız bağlanmıştı. Her ay babamı arayıp “baba tüp bitti” demek ten kurtulduk. Artık istediğimiz derecede yakabiliriz. Diğerleri ne yapıyorsa yapsın.

Yeni Sitemi Kodluyorum

Kendime ait yeni bir bootstrap site kodlamaktayım. Orada hem yaptığım tasarımları, web sitelerini paylaşacağım. Hem de detaylı özgeçmişim olacak. Umarım güzel bir şey çıkartabilirim. İndex sayfasını bitirdim ama şimdilik buraya koymayacağım. Bittiği zaman yeni bir yazı başlık altında sizlerle paylaşacağım.

İş Başvuruları Yaptım

Günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçti ama bir türlü iş sahibi olamadım. Defacto giyim mağazasına satış danışmanı olarak başvuru yaptım ama geri dönüş yapmadılar. Sonra Evkur mağazasına bilgi işlem departmanına başvuru yaptım oradan da hiç bir şekilde geri dönüş gelmedi. Başkanımız Fikret Orman Aksaray’a 2015 yılında bir yatırım yapmıştı. Şirket geçen sene çalışmaya başladı. Fakat tam olarak resmi faaliyete girmedi. Oraya gittim ve özgeçmişimi bıraktım. Bilgi işlem departmanı yokmuş, asıl işe alan müdür başka bir şehirde imiş. Haftaya gelip özgeçmişimi inceleyip bana dönüş yapacaklarını bildirdiler.

Başkanımız Fikret Ormanın şirketinden %90 olumlu cevap bekliyorum. Benim görüşüm, her bir firmanın bilgi işlem, teknik servis gibi departmanları olması gerekmektedir. O kadar memurun, müdürün, sekreterin, amirin bilgisayarı, yazıcısı vb teknolojik aletleri mevcut. Bunların bakımını, onarımını yapacak bir kaç eleman gerekmektedir. Umarım pazartesi günü olumlu dönüş yaparlar ve iş hayatına adımımı atarım.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir