Yaklaşık 1 buçuk ay önce android telefonum bozuldu. Bende eski tuşlu telefonu kullanmaya başladım. Hala o eski tuşlu telefonu kullanmaktayım. Maşallah 5 gün şarjı dayanıyor. Bozulan dokunmatiği günde 3 kere şarj ediyordum. Artık vadesi gelmişti. Kendi kendine açılıp kapanıyordu, işlem yapacağım zaman direk kapanıyordu. Açmaya kalktığımda titreşimi ötüp duruyordu. Bende attım bir köşeye.

Sessiz sakin instagram yok, whatsapp yok, swarm yok, line yok, vine yok, snapchat yok vs vs 🙂 1 ay kafam çok rahattı. Kendimi kodlamaya vermiştim. Ama sonrasında sıkılmaya başladım. Bilgisayara BlueStacks uygulamasını kurdum. BlueStacks nedir diyecek olursanız. 

BlueStacks Amerika’da bir yazılım şirketidir. BlueStacks App Player yazılımı, Windows ve Macintosh bilgisayarlarında Android uygulamalarını kullanmak için tasarlanmıştır. 25 Mayıs 2011 tarihinde BlueStacks şirketi tarafından, Citrix Synergy konferansında resmî olarak tanıtılmış ve 11 Ekim 2011 tarihinde alfa sürümü piyasaya sürülmüştür. 27 Aralık 2012’de beta sürümü çıkarılmış ve 7 Haziran 2014 tarihinde beta sürüm geride bırakılarak tam sürüme geçilmiştir.

Artık İnstagram’a, swarm’a, whatsapp’a BlueStacks sayesinde giriyorum. Maşallah bu 1 buçuk ay içerisinde tonlarca mesaj, arkadaşlık isteği gelmiş. Hiç şaşırmadım tabii ki. Telefonum olmasa da BlueStacks sayesinde her zaman buralarda olacağım.