Gündem, Teknoloji

Twitch’in Ödeme Eşiği Nihayet Düşürüldü

Twitch'in Ödeme Eşiği Nihayet Düşürüldü

7’den 70’e popüler canlı yayın platformu olan Twitch, artık yayıncıların ödemelerindeki eşiğin düşürüldüğü resmen bildirildi. Eski sisteme göre büyük ve küçük fark etmeksizin her yayıncı 100 dolar sınırını doldurmadan ücretleri çekemiyordu. Artık sistem değişti ve  en az 100 dolar yerine 50 dolar çekebilecek. Twitch üzerinden kendi çapında bir şeyler yapıp gelişmeye çalışan emek veren küçük yayıncıları destekleyecek sevindirecek bir haber oldu diyebiliriz.

Twitch'in Ödeme Eşiği 50 Dolara Düşürüldü

Twitch Ödeme Eşiği 50 Dolara Düşürüldü

Her gün binlerce yeni ve küçük yayıncıların sayısı arttıkça Twitch’in de bu konu üzerinde ki çalışmaları da eksik kalmıyor. Bu değişiklik sayesinde, yayıncıların kazançlarına daha kolay erişebilmesine yönelik yürütülen çalışmaların sadece bir parçası diyebiliriz. Yeni 50 dolar ödeme eşiği, farklı ülkelerde kademeli olarak başlamıştı ve bu güncelleme ile Türkiye’ye de tamamlanmış oldu.
50 dolar ödeme eşiği ilk olarak 15 Temmuz tarihinde Arjantin, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya ve Tayvan’da devreye girmişti. Türkiye’ye ne zaman geleceği merak konusuydu. Bugünden geçerli olmak üzere 15 Kasım itibariyle Türkiye’de de aktif olmuş durumda. Kasım sonuna kadar bu ödeme eşiği aşama aşama yeni ülkelere eklenecek.
Twitch’in ödeme eşiği hakkında daha detaylı yazısına ulaşmak isterseniz Twitch Blog sayfasından içeriğe göz gezdirebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu anda Getir'de Depo Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

İlgili Yazılar

2 yorum

Twitch dendiği zaman şu şekilli oyun koltuklarında oturup bağır çağır video çeken, konuşmaları bolca küfürle süsleyen gençler ve ergen irileri geliyor. Yine de mikro gelir elde edebilmek faydalı bir konu.. Bu arada ben de birileri oyun oynarken izlemeyi sevenlerdenim.

Cevapla

Yani pastanın %90 kısmını o şekilde büyük yayıncılar hapsettiği için nano ve mikro içerik üreticilerine pastadan pek bir dilim kalmıyordu. Bende bir küçük yayıncı olarak bu durum gerçekten herkes için iyi oldu diyebilirim. Az da olsa emeğimizin karşılığını alacağız, bu güzel bir haber.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok

close