Blogging

Yalçın Güler Blog 10 Yaşında

Hadi canım sende, yok artık. Ciddi misin sen ? O kadar olmamıştır ya, 10 yıl ne çabuk geçti öyle. İnanması güç ama ben bu blogun temelini 10 yıl önce atmışım. Dün gibi dün. 10 yıl geçti benim haberim bile olmadı. İyisi ile kötüsü ile geçen tam 10 yıl. Vallahi helal olsun bana. Duygulandım. Gidip ağlayım biraz. Ve zaman usulca fısıldadı, şaka gibi ama blogum 10 yaşında.

Duygularımı nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ama ben 10 yıldır bir şeyler yazmaya çalışıyorum. Derdimi sıkıntımı yazarak gidermeye çalıştım. Bir insan 10 yıl boyunca ne yazabilir ki, dediğinizi duyar gibiyim. Siz bide yazıp yazıp sildiklerimi, paylaşamadıklarımı, taslakta duran yazıları bir bilseniz. İçimde birikmiş o kadar çok şey var ki, klavye başına geçip kelimeri nasıl harmanlayağım onu bile bilemiyorum. Eee 10’cu yıla özel yazı yazmazsam olmazdı, ayıp yani.

Eskiden yanımda çayım fonda olmazsa olmazım Neşet Baba olurdu. Ama şuan sessiz sakin bir odada ne çayım ne de Neşet Babam var. Sadece gönlümün sesi ve klavyenin sesi 🙂

Nice koskoca 10’cu yıllara diyelim. Yaşlandım lan ! Aylardır güncel aktif bir şekilde yazı yazmamama rağmen ortalama günlük +100 ile +1500 tekil kullanıcı bloguma girip göz atıyor. Eski yazılarım hala okunmaya devam ediyor. Söz uçar yazı kalır, derler. Bende bloguma yıllardır bir şeyler yazıyorum. İnsanlar gelip okuyor, yorum yapıyor, belki çevresiyle paylaşıyor kim bilir. İnşallah burayı eskisi gibi bir çok yeni içeriklerle doldururum. Sağlıcakla kalın.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

12 thoughts on “Yalçın Güler Blog 10 Yaşında

 1. 10. yılın hayırlı olsun, daha nice mutlu senelere 😊 Doğum günü tebriği gibi oldu ama blog açmak da yeniden doğmak gibi bir şey. 😸

 2. Uzun süredir blog yazmayı devam ettiren sayılı insanlardanız Yalçın. Ben de dün gibi hatırlıyorum seninle tanışmamı (: Ben de ilk bloğumu 2009’da kurmuştum daha dün gibi hatırlarım. Yıllar çabuk geçiyor dediğin gibi. 2016 yılından sonra her hafta en az bir yazı kuralıyla baya bi zinciri kırmadan devam ettim. Sonra askere gidince askerden zor oldu biraz (: Gelince de aynı tempoyu yakalayamadım ama hala aktif tutmaya devam ediyorum. Yine bir ara aynı kurala dönüp devam etmeyi planlıyorum bakalım.

  Nice 10. yaşlara diyelim son olarak (: Devamı gelmesi dileğiyle. Keyifli bloglamalar.

 3. Yazmak bir sevda… İnsan nelerden vazgeçebiliyor ama yazmaktan vazgeçemiyor. Blog uğraşında 10 yıl az uz bir zaman değil… Sabır, azim, istikrar ve başarı… Bravo!.. Nice yıllara!..

 4. Yeni yaşın hayırlı olsun. Nice onlu yıllara… Dünyanın en zor işini yapıyoruz aslında. Kimse okumayacak -ya da üç beş insan okuyacak- bile olsa yazıyoruz. Bizdeki de iyi sabır ha! Instagram’da birkaç foto paylaşmış olsak daha çok ilgi görürdü.
  Şaka bir yana yazmaya devam. Bir okuyan çıkacaktır elbette.

 5. Tebrik ederim Yalçın kardeşim. 10 yıl boyunca bir işi özellikle blog yazmayı devam ettirmek, takdiri hak eden bir sabır gerektirir..

  İnşallah nice on yıllar boyunca yazmaya devam edersin. Selamlar sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir