Geçtiğimiz ay (02.06.2017) Blog Sohbetleri 2 canlı yayını olmuştu. Evren Soyuçok hocam çok değerli kadın blog yazarı Ece Evren ile birlikte güzel bir sohbet gerçekleştirmişti. Yayını canlı izleme imkanım olmamıştı. Bir gün sonra izleyebilmiştim. Yayını izlerken, dikkatimi aşırı derece de çeken bir durum olmuştu.

Sizce her blog yazarının bir veda yazısı olmalı mıdır ?

Evet dikkatimi çeken şey bu cümleydi. Zaten bir çoğunuz başlıktan da anlamışsınızdır. Bu konu hakkında yazarların yorumlarını, fikirlerini istedim ve bir anket oluşturdum. Bir ay boyunca o anket hep aktif kaldı. Sonuçları çok merak etmeme rağmen hiç girip bakmadım. Bu yazıdan önce, anketi bitirdiğim zaman sonuçları görebildim.

EVET %70 – HAYIR, GEREK GÖRMÜYORUM %30 – KARARSIZIM %0

Evet, sonuçlar bu şekildeydi. Yüzde 70’lik kısım, blog yazarının veda yazısı olması taraftarında. Geriye kalan yüzde 30’luk kısım ise veda yazısının olmaması taraftarında.

Benim fikrime gelecek olursak, her blog yazarının veda yazısı olmalıdır. Ölen her kişinin bir vasiyeti olur. Bence blogların da bir vasiyeti olmalıdır. Çünkü bir daha bloga yazı yazmayacaksınız, gelen yorumlara cevap vermeyeceksiniz. Bunca yıllık emeği bir noktada bırakacaksınız. Siz blog yazmayı bıraktıktan sonra yazılarınızı okuyup bilgi sahibi olacak insanları mutlu etmek istiyorsanız ve belli bir sebebiniz var ise veda yazınızı yazmanız gerekmektedir. Belli mi olur belki bir süre sonra tekrar gelirsiniz. Ama domain süresini uzatmayacaksınız veda yazısı yazmanızın bir anlamı da olmayacaktır.

Son kısımda hatalarım olabilir. Kusuruma bakmayın. Eğer hatam var ise yorum olarak belirtirseniz sevinirim.