yalçın güler blog 9 yaşında
Blogging

Yalçın Güler Blog 9 Yaşında

Yok artık daha neler. O kadar oldu mu yaa ! Koskoca 9 yıl. Vay anasını avradını sayın seyirciler. Ne yani şimdi ben bu blogun temelini 9 yıl önce mi attım ? Daha dün gibi ya. Zaman ne çabuk geçti öyle. Haberim bile olmadı. İyisi ile kötüsü ile geçen 9 yıl. Dile kolay be. Durun duygulandım biraz ağlayıp geleyim.

Yalçın Güler 9 Yaşında

İnanılması çok zor gibime geliyor ama ben 9 yıldır bir şeyler yazıyorum, yazmaya derdimi anlatmaya çalışıyorum -ki bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. 9 yıl boyunca insan ne yazabilir ki. İçimde çok şey birikmiş şeyler olduğu için olabilir bence. Gerçi halâ içimde birikmiş, bloga yazacak binlerce şey var ama pek vaktim olmuyor. Eee artık özel olarak bu yazı için kendime biraz zaman ayırdım, klavye başına geçtim.

Bu hayatta belki benim en iyi yaptığım şey, yazmak. Bazen kısa ve öz bazen de uzun uzun yazmak. Zaten klavye başına geçtiğim zaman parmaklarım her şeyi biliyor ve yazıyor. Her zaman olduğu gibi yanımda çayım fonda olmazsa olmazım Neşet Baba. Bana yine kızacaksınız ama bu yazıyı da Neşet Ertaş’ın türküleri eşliğinde yazıyorum.

Gece gündüz fark etmeksizin Neşet Ertaş dinliyorsun diyenler. Neşet Baba dinliyorum çünkü Neşet Ertaş dinleyen insan kötü olamaz. Zaten Neşet Ertaş dinlemeyen insan çok şey kaybetmiştir. Dinleyen de çok şey kaybetmiştir. Ben her türlü kaybettim. Böyle bir açıklamayı neden yaptım onuda bilmiyorum.

Artık nice 9lara diyelim. Yaşlandım lan !

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

22 thoughts on “Yalçın Güler Blog 9 Yaşında

 1. Neşet Ertaş ile ilgili olumlu değerlendirmeler sonuna kadar katılıyorum. Size da daha nice mutlu 9 yıllar diliyorum.

 2. Sevgili Yalçın, blog yazarlığındaki bu istikrarlı ve hepimize güç veren yolculuğundan dolayı seni kutlarım. 10. yılı daha bir coşkuyla kutlamanı ve daha nice uzun yıllar bu maratonu birlikte sırtlanmaya devam etmeyi dilerim. Kalemine, dimağına, azmine kuvvet!

  1. Çok teşekkür ederim Evren ağabey. Sizin destekleriniz sayesinde bir yerlere gelebildim. İnşallah 10. yılı güzel bir çekilişle değerlendirmeyi planlıyorum.

  1. Çok teşekkür ederim kardeşim. Sende youtube’da güzel işler yapıyorsun. Ayrıca blog yazarlığına adım attığın için tebrik ederim. Güzel yazılarını bekliyorum.

 3. Tebrik ederim Yalçın. Blogculuğa başladığımız zamanlar birbirine çok yakın. En basit html kodlar için bile yardımlaştığımız zamanları hatırlıyorum (: Hala devam ettiğini görmek güzel. Ben de şu sıralar haftada bir yazdığım yazı sıklığını iki haftada bire düşürdüm. $74 gün sonra kaldığımız yerden devam inşallah.

  1. Ahh ahh keşke o eski zamana tekrar dönebilsek. Günde binlerce yazılan özgün içerikleri okuyup, yorumlasak ne güzel olurdu. 32×32 banner reklamlar sayesinde bir çok insan birbiriyle tanıştı arkadaş oldu. Hatta arkadaşlığı zirveye taşıyıp evlenenler bile oldu 🙂 Taslaklarım da bir çok yazı var ama vakit bulup düzene sokup yayınlamayı istiyorum ama olmuyor. Kısa sürede tekrar döneceğim inşallah.

 4. Vay be Yalçın 9 sene oldu haa?

  Yazını okurken hiç yüz yüze tanışamamış olmamıza üzüldüm.

  Çünkü nereden baksan ben de 5-6 senedir tanıyorum seni.

  Blogu uçurmaların, tema arayışların, silip baştan kurmaların falan uzaktan hep şahit oldum.

  Güzel yüreğin ve güzel düşüncelerin var kardeşim.

  Nice senelere olsun.

 5. Tebrik ederim. Blogunuzu ilk defa görüp inceledim. 9 yıl boyunca devam ettirebilmek büyük bir başarı. Ben 5 yılda kaç tane blog açıp kapattığımı hatırlamıyorum bile 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir