Bundan yaklaşık 3-4 hafta önce değerli blogger arkadaşım Sümeyra Bütün ile konuşurken aklımda bir fikir olduğunu bunu hayata geçirmek istediğimi söyledim. Aklımda ne var ne yok hepsini dile getirdim. Oda bu durumu pozitif karşıladı ve yardımcı olacağını söyledi.

Bu projeyi iki kişi asla yapamazdık. Sürekli proje hakkında konuşuyorduk. Aklıma bir başka değerli blogger arkadaşım Nur geldi. Hemen kendisine mesaj attım ve bu konu hakkında fikirlerini aldım. Sağ olsun oda güzel olumlu sonuçlar verdi. Kendisine, bana yardım edip edemeyeceğini sordum. Beni kırmayarak teklifimi kabul etti.

Bu iki değerli arkadaşım sadece Blogspot kullanmaktaydı. WordPress bilgisi olan birini daha ekibe almam gerekiyordu. Bu isim tabii ki de Ahmet Bilmez‘di. Ahmet ben ne dersem tamam ağabey deyip arkamda duracak bir insandır. Ben hangi işe kalkışırsam Ahmet her zaman yanımdadır. Onun güveni her şeyden önce gelir. Bu 4 kişi neler yapar, neler yapamaz baya bir üzerinde konuştuk. Herşey tamamdı. Sadece site ismi ve domain kalmıştı. 14 Eylül günü İçerik Manya nasıl diye sordum. Sağ olsun ekibim bu ismi çok beğendi ve 15 Eylül günü İCERİKMANYA.COM alan adını kontrol ettim ve hemen satın aldım.

Artık geri dönüşü yoktu. Bu 4 kişi iyi veya kötü bir yola girdik. Ahmet ile ben sitenin ufak tefek işlerini, tema düzenlemelerini hallederken, Nur ve Sümeyra’da içerik yazmaya başladı. Herşeyi tamamladıktan 2 gün sonra siteyi aktif hale getirdik ve kişisel sosyal medya hesaplarımızda paylaşmaya başladık.

Hiçbir şekilde yatırım almayıp, reklam vermeyen İçerik Manya’nın hızlı bir şekilde büyüme telaşı yoktur. İçerik Manya yavaş ilerleyip bir şeyler kazanmak isteyen ekip ruhunu taşımaktadır.

Eğer sizde benim de bir katkım olsun, yardım edeyim diyorsanız 1 adet yazı göndererek bize destek olmuş olursunuz.

Blog Sözlükte hakkımızda yazılanları okumak için tıklayın 🙂