22. Yaş Hayırlı Olsun

Şunu söylemek istiyorum bugün benim doğum günüm. Bir yaş daha büyüdüm ve 22 oldum. Bir yılı daha geride bıraktım. Hayata teşekkür ediyorum. Çünkü şu yaşıma kadar o kadar kötü şeyler geldi ki başıma, bunu zaten biliyorsunuzdur. Yıllar boyu sürdürdüğüm bir çok dostum, kardeşim oldu. Bu dost ve kardeş dediğim insanların iyi ve kötü zamanlarında yanlarında oldum. Fakat onlar aynısı yapmadı. Benim kötü zamanlarımda beni bir başıma bırakıp gittiler. Elimden tutmadılar, düşmem için bir tekme de onlar attı.

Benim kötü duruma düşmem, onlarında yüzlerinde ki sahte iyiliği düşürmüş oldu. Ben asosyal birisiyim doğru. Bu yüzden de pek arkadaş çevrem yok. Sadece internet üzerinde çevrem var. Bunlarda, tertemiz arkadaşlıklar.

Ben artık doğum günü kutlaması, pastada ki mumların üflemesini istemiyorum. İyi ki doğdun Yalçın cümlesini duymayı istemiyorum. Çünkü tutacağım bir dilek yok. Çünkü ben şeker hastasıyım. Çünkü o eski Yalçın’dan eser yok. Zira diyebileceğim tek şey, sevdiğim insanların bana yanlış yapmaması.

Ancak gerçek olacağını bilseydim hiç büyümemeyi dilerdim. Hep çocuk kalmak isterdim. Hastane köşelerinde dolaşmamak. Doktor doktor gezmemek. Gerçeklerden uzak ve daha masumca. Evet ben artık korkuyorum. Çünkü küçükken acıtmaz dediğim her şey ruhumu paraladı. Çünkü önümde hastalıklı dolu yıllar var. Yapacaklarım, olacaklar, gelecek önümde. Şuan bir arabayım sanki. İleri doğru gitmeye çalışıyorum fakat, hiç bir şekilde yol katedemiyorum. Artık geri dönüş yok. İlerisi bilinmezlik. Ama tek fark şudur ki bu hayatta tek yolcu değilim. Arabayı ilerleten sizsinizdir. Onu sağa sola arkaya döndürebilirsiniz. Bazen onlarca yol ayrımı olur. Hangisinin doğru olduğunu bilemezsiniz. Çünkü hiçbiri doğru değildir. Önemli olan doğru olanı seçebilmektir.

Şimdi bir kez daha dönüş yapıyorum. Yeni bir yol karşımda. Bunca yanlışlara rağmen mutlu olmaya çalıştım. Hayat denilen şey iğrenç bir yer belki evet. Hepimiz bir sınavdayız. Zor olan ise hiçbir şeye çalışamayız. Konu yoktur. Kopya çekemeyiz, çünkü herkesin sınavı farklıdır. Hayat en zor okuldur. En zor soruları bize hayat sorar. Yine de teşekkür etmeliyim hayata. Güzel insanları benimle beraber aynı arabaya bindirdiği için.

Yeni yaşım bana güzellikler getirmeye başladı. İnşallah bu güzellikleri hiç bir kötülük bozamaz. Mutluyum, ama korkuyorum. Başarabilecek miyim ?

Yorum Yapmayı Unutmayın !.

 1. Öncelikle yeni yaşınızı kutlarım ve nice keyifle yaşadığınız yaşlar dilerim. Siz şanslı sayılırsınız biliyor musunuz? Hiç olmazsa karşınızda izinle savaşmaya çalışan ve sizin de onu yenmek için bir savaşınız var; zaman zaman umutsuzca bile gelse size. Yaşım sizin katınız sayılır nice sizden kötü insanlar bilirim; savaşmaya değecek hiç bir şeyleri olmayan hatta hiç bir umudu kalmamış artık yaşamaya değecek kadar bile; günleri, gündüzleri hiç olmayan daima gecenin karanlığında yaşayan -mecazi anlamda- ama yaşamak diyorlar adına bilen görenler.
  Bu dünya’da umut varsa ancak yaşam da ar oluyor ve bunu insanın kendisinden başka hiç kimse sağlayamıyor insana. Umudunuz bol olsun delikanlı.

  1. Güzel motive edici yorumun için çok teşekkür ederim Halil ağabey. Umutlarımı benden aldılar fakat yaşama sevincim ve güzel haberler bana yeniden umut bağlıyor. Tekrar ayağa kalkıyorum.

 2. Sen simasını yakınımda göremediğim ama candan, kandan bildiğim tek abimsin. Hakkını ödeyemem. Her daim yanındayım ve başarmak bile sana karşı minicik kalacak. Buna ben inanıyorum peki sen? Allahu Teala hayırlı bir ömür nasip etsin.

 3. Hayatımızdaki en önemli 2 gün doğduğumuz ve neden doğduğumuzu anladığımız gündür. Umarım neden doğduğunu anladığın bir yıl olur. Mutlu yıllar.

 4. Öncelikle başaracağından, her şeyi en iyi şekilde yapacağından zerre kadar şüphem yoktur kardeşim. Başaracağına ne kadar inanır ve ne kadar azim gösterirsen o kadar çok başarılı olursun inan bana. Yeter ki içinde istek ve azim ölmesin.

  Sana o kötülükleri yapan arkadaşlarına gelince, sen onları kaybettiğin için hiç üzülme bence, onlar senin gibi delikanlı bir insan kaybettikleri için onlar üzülsün kardeşim.

  Uzun süredir işsiz olduğunu biliyordum bak yeni yaşın sana güzellikler getirmeye başlamış bile yeni bir işe başladın. Yeni yaşında ve sonraki hayatında her şey gönlünce olsun inşallah güzel yürekli kardeşim.

  1. Sürekli arkamda durdun, destek verdin, hep umut ışığı yaktın Gökhan ağabey. Artık vakti geldi. Kötülükleri bir kenara atıp yeni hayatlara yol açacağım. Kolay pes etmek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir