Adobe’den İş Teklifi Aldım

Evet yine bomba bir içerik ile karşınızdayım. Kendimi spora verdiğim için bloga içerik giremez oldum. Başlıktan da anlayacağınız üzere sonunda işimi buldum. 

Mezun olduğumdan beri herhangi bir iş bulup çalışmaya başlayamadım. Sonuç olarak işsizim. Ben kendi dalımda (bilgisayar programcılığı) bir şeyler yapmak istiyordum ama olmuyordu. Önüme sürekli engeller çıkıyordu, yaptığım işlerde sorunlar ile karşılaşıyordum bir şekilde üstünden gelmeyi başarıyordum ama çok geç oluyordu. Artık bu durum canımı sıkmaya başlamıştı. Bir şekilde sorunu hızlıca halledip işime odaklanmayı başarmıştım. Bir şeyler yapabiliyordum.

Mezun olduğumdan beri bir çok kamu ve özel şirketlere başvuru yaptım. Kiminden cevap geldi, kimisi başvurumu bile incelemedi, kimisi olumsuz dönüş bile yapmadı. Haliyle bu durum canımı sıkmaya başlamıştı. Bir gün spordan geldiğimde bilgisayar başında öyle takılırken maillere bakacağım tuttu. Ben mailleri pek önemseyen bir adam değilimdir. Genelde sosyal medyadan ve üye olduğum mecralardan mailler gelir. Bende hiçbirini okumadan direk hepsini silerim. Yine aynı şekilde topluca tüm mailleri silecektim, dedim bir bakıyım neler varmış.

2016 aralık ayında Microsoft, Google ve Adobe’ye iş başvurusu yapmıştım. Aradan 3 ay geçtikten sonra Microsoft ve Google’dan olumsuz sonuç gelmişti. Geçen sene ikincisi düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesinde “En İyi Genç Bilişimci Blogu” ödülü için bende adaydım. Fakat beni %3 oranla geçerek ödülü Hasibe Gül almıştı.

O zirve de Adobe Türkiye’den yetkili birisi varmış. Bunu bana 5 gün önce gelen mailde öğrenmiş oldum. O yetkili insan beni araştırmış, blogumu en ince ayrıntısına kadar incelemiş, yazılarımı okumuş. Sosyal medyayı aktif ve güncel bir şekilde kullandığım için yine her mecrada beni araştırmış takip etmiş. Bu insan bana aynen şu şekilde bir mail atmıştı.

Tabii ben bu maile görünce şoka girdim resmen. Öylece ekrana kilitli takılı kaldım. Hani birisi dalga geçse mail adresi farklı olurdu. Aradan bir kaç saat geçtikten sonra kendimi toparladım ve geri dönüş yaptım. İş teklifini kabul ettim. Beni en kısa sürede İstanbul’a beklediklerini söylediler. Sanırım hafta sonu pılımı pırtımı toplayıp İstanbul’a gideceğim. Bana böylesine güzel bir teklif yapıp beni onurlandıran Adobe Türkiye’ye çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Şuan bunu yazarken bile elim ayağım titriyor (heyecandan değil yanlış anlaşılmasın, ev soğuk ☺️). Bana, tekrardan bir saat sonra mail attılar ve oda şu şekildeydi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu anda Getir'de Depo Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir