Blog Röportajları – Müjdat Sayar

Merhaba arkadaşlar sizlere hep bahsettiğim Müjdat Sayar ağabeyim ile röportaj yaptık ve çok güzel ve zevkli geçti. İşte o güzel röportaj.

1.Neden blogger.

Neden Blogger, aslında blogger olması bende bir şey ifade etmiyor, bu başka bir sistemde olabilir. Blogger’e neden geçtim, aslında ben webmaster değilim tasarımcıyım bu sebepten dolayı hangi sistem güzeldir,hangisi değildir bilmediğimden blogger platformuna adım attım, aslında blogger’i bir nebze sevmeme Furkan Özden vesile oldu, onun bayram şekeri temasını kullanıyordum derken bu güne kadar geldim, blogumun önceden yazılarına bakarsanız baya iğrenç olduğunu bilirsiniz 🙂 ve zaman geçti grafik tasarım ile ilgili makaleler yazmaya ve paylaşmaya başladım örnek aldığım bir kaç kişi tabikide var sayın hasan yalçın onun blogunu çok begeniyorum, her zaman büyük konu kısımlı temalara bayılmışıdır. İşte bu yüzden blogger ama yakın zamanda portfolyosun blogu anasayfası olan bir wordpress sistemine geçeceğim.

 

2.Herhangi bir amacı,hedefi var mı? Kısa dönemde projeleriniz varsa biraz bahsedebilirmisiniz ?

Her hangi bir amacı var mı var, yazılarımla paylaştıklarımla bilgilerimle insanlara yardımımın dokunması da bir diğer amacımdır. Proje olarak spor bakanlığının i-pad uygulaması üzerinde çalışıyorum ve ayrıca çeşitli illerdeki belediyelere önemli kurumlara i-pad, i-phone, android tasarımları yapıyorum onları da en kısa zamanda yeni siteme geçince referanslarıma ekleyeceğim.

3.İçerik oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz ? Özellikle yazdığınız bir alan var mı ?

İçerik oluştururken türkçe ye ve imla kurallarına dikkat etmeye çalışıyorum ama çoğu zamanda es geçiyorum 🙂 ve insanlara fayda sağlayacak içerikler girmeye özen gösteririm. Özellikle grafik tasarım konuları üzerine yazılar yazarım, alıntılar yaparım tabi ki de orjinal kaynak göstermek kaydıyla.

4.Sadece hit getirsin diye mi yazarsınız; yoksa ne olursa olsun, aklınıza gelen her konuda yazar mısınız ?

Hit getirsin diye yazı yazmam aslında yazılarımın amacı insanlara bir şeyler öğretmek olur her zaman ( eski sayfalara bakmazsanız eğer) genelde grafik tasarım üzerine paylaşımlar yaparım bunun yayında ilgin bulduğum konularıda yazarım.

5.Takip ettiğiniz bloglardan beğendikleriniz,sebepleri ?

Furkan özden’i takip ederim ara sıra Veysel karaselek, yunus emre çelik, arda ve seni takip ederim sebepleri sevdiğim kişiler olması bir kaç tane daha vardı onları da unuttum şimdi.

6.Yazarken bugün ne yazsam deyip konu sıkıntısı çektiğiniz oluyor mu ?

Konu sıkıntısı çekmem çünkü grafik tasarım konuları yazmakla tükenmez, her konuda paylaşım yapılabilir vakit bulduğum sürece.

7.Kendinize göre bir yazım tarzınız var mı? (Yazarken müzik dinlemek gibi)

Kendime göre yazım tarzım yok gibi ama yazı yazarken font karmaşası yaşarım. En sevdiğim font mydriadpro, dosis, futura, ve tabiki de helvetica’dır. Bu fontları tasarımlarımda ve konu paylaşımlarım da kullanmaya çalışırım.

8. Takip ettiğiniz bloglardan, blog sohbetlerine konuk olmasını istediğiniz bloglar var mı?

Evet içimden geldiği gibi blogun sahibi sayın ebru hanımın sohbetinin olmasını isterim.

9.İstediğiniz bir şey,eklemek istediğiniz bir şeyler var mı ?

Aslında eklemek istediğim bir çok şey var ama bu konu üzerine yok malesef. Çok teşekkür ederim sana kardeşim bu röportaj için.

10.Son olarak blogumuzdan memnunmusunuz ?

Blogundan oldukça memnunum kardeşim. Çok iyi yerlere geldin gelmeye de devam ediyorsun. Böyle devam et 😉

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir