Blog Röportajları – Volkan Akpınar

Merhaba arkadaşlar bu röportajımda ise yine çok sevdiğim blog yazarlarından Volkan Akpınar ağabeyim ile çok güzel bir röportaj yaptım.
1.Neden wordpress.
Neden wordpress, ücretsiz bir yazılım olmasının yanı sıra aynı zamanda açık kaynak kodlu, bir çok eklentisi ve teması bulunan, güvenilir, dilediğimiz gibi editleyebileceğimiz, her türlü projede kullanmak için ideal bir yazılım, wordpress’i özellikle tercih etmedim, blog kurmak istediğimde Birkaç arkadaşa sorduğumda kesinlikle wordpress kurmamı söylediler, o günden beri wordpress kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim, wordpress bir tercih sebebi değil benim için artık mecburiyet.

2. Sitenin www.volkanakpinar.com linki aklıma çok takıldı biraz açıklar mısınız ?
Kişisel web sayfası oluşturmanın yanı sıra her türlü konuda yazabileceğim, zaman, zaman kendimden de bahsedebileceğim, kısaca aklıma ne gelirse yazayım beni hiç kısıtlamayan bir domain olsun istedim.

3.Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ben 27 yaşında özel bir güvenlik memuru olarak çalışmaktayım, evliyim, Allah bağışlasın 2 yaşında bir kız evladım var, biraz Php, biraz Html, biraz Css ve birazda photoshop bilgim var kendi söküğümü kendim dike biliyorum da diyebilirim, bloguma normal yaşantımdan arta kalan zamanlarda giriyorum evimde ailem ile vakit geçirmeyi severim, dostlarım ortamlarda buluşmak onlarla vakit geçirmekte çok hoşuma gidiyor her ne kadar çok yansıtmasam da sosyal ağlara her hafta sonu kesinlikle geziye çıkarım evde pek vakit geçirmeyi sevmiyoruz.

4.Herhangi bir amacı,hedefi var mı? Kısa dönemde projeleriniz varsa biraz bahsedebilirmisiniz ?
Herhangi bir amacım yok, hedefimde yok nette benimde bir köşem olsun diye açılmış bir blog benim ki si, ama neden böyle seviliyor, site değerleri neden bu kadar iyi benden anlamış değilim 🙂 bir çok projeye imza attım bu güne kadar yeri geldi kapadık, yeri geldi sattık ama eskidendi tabi ki şimdi Hiçbir proje yok aklımda, eee vaktimde yok açıkcası, kişisel sitemden öteye gitmeyi planlamıyorum.

5.İçerik oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz ? Özellikle yazdığınız bir alan var mı?
İçerik oluştururken eğer kendimden bahsetmiyorsam, kişisel bir şey yazmıyorsam yani kesinlikle denediğim bildiğim, tecrübe sahibi olduğum konularda yazmaya özen gösteriyorum, en titiz olduğum yanımda bu diyebilirim. Özellikle yazdığım bir alan yok canım ne isterse onu paylaşıyorum.

6.Sadece hit getirsin diye mi yazarsınız; yoksa ne olursa olsun, aklınıza gelen her konuda yazar mısınız?
Yukarıda da yazdığım gibi aklıma ne gelirse o anki ruh halime bağlı olarak yazılarımı türetiyorum, kesinlikle hit getirmesi için Hiçbir yazı yazmıyorum amacımda çok hitli bir blog değil zaten kendi yağımda kavrulayım bana yeter, amacım kendimi geliştirmek ve kendisini geliştirenlere bilgilerimle ışık tutmak diyebilirim.


7.Takip ettiğiniz bloglardan beğendikleriniz,sebepleri ?
Yakuter.com ‘u takip ediyorum onunda dışına bağımlısı olduğum Hiçbir blog sayfası yok, seni ve yakın çevremdeki arkadaşlarımı da takip ediyorum tabii ki ama bende dahil olmak üzere hem insanlık hemde tecrübe olarak bir Erhan Yakut değiliz hiç birimiz 🙂

8.Yazarken bugün ne yazsam deyip konu sıkıntısı çektiğiniz oluyor mu?
Tabi ki zaman, zaman bende bu sorunu sıklıkla yaşayan insanlardanım, bir yerde normal yaşantımızın da tüm hızıyla devam ettiğini düşünürsek gerek sosyallik, gerekse iş hayatı, gündemi takip etmekte zorlanıyoruz, o yüzdende ne yazık ki böyle sorunlarla karşılaşıyorum bende bir çok blogcu arkadaşım gibi.

9.Kendinize göre bir yazım tarzınız var mı? ( yazarken müzik dinlemek gibi)
Kendime göre bir yazım tarzım tabi ki var yazı yazarken sorular sorulmasından o anki konsantire’min bozulmasından hiç hoşnut olmuyorum ne yazık ki ama evli ve bir çocuk babası olduğumu da düşünürsek bu sıklıkla karşılaştığım bir problem, blog yazarken yapmacık Ya da taklitsel olaylara girmiyorum, olduğum gibi görünmeye özen gösteriyorum.

10stediğiniz bir şey,eklemek istediğiniz bir şeyler var mı ?
Paylaşanı ve paylaşmayı seviyorum, buradan tüm bu yazıyı okuyanlara hayırlı ramazanlar, mutlu, keyifli sağlıklı bir bayram geçirmelerini diliyorum, Allah bu mübarek ayda herkesin gönlüne göre versin inşallah.

11.Son olarak blogumuzdan memnunmusunuz ?
Yalçın Güler yani sen ve web sayfan hakkında geldi bu soru sanırım, seni söylemeye gerek bile yok aslında, herkes senin ne kadar güzel bir insan olduğunu zaten biliyor, web sayfan hakkında da şunu diyebilirim, güncel ve dikkat çekici bir blog olmasının yanı sıra samimi bir blog bana göre, ben senin siteni normal diğer blogları takip ettiğim gibi değilde kendime daha yakın hissettiğim için takip ediyorum, önemli olanda bu zaten, başarılı bir sayfan var Allah inşallah ilerde dahada başarılı yerlerde bulunmanı sağlar güzel kardeşim.

Not:Bana bu röportaj imkanını tanıdığın içinde sana ayrıca teşekkür ederim, sevildiğini unutma 🙂 Ayrıca az önce okuduğum haber beni ziyadesiyle mutlu etti sende wordpress’e geçiş yapıyormuşsun, bayramın o güzel sevinci ve maneviyatı inşallah sana şans getirir, dilediğin başarıya en az sürede ulaşırsın, tüm blogcu kardeşlere selam olsun.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.

2 Comments

  1. Merhaba Yalçın,

    Yıllar ne de çabuk geçiyor, vay be! Tam 4 yıl olmuş. Tesadüf gezerken fark ettim 🙂

    Blogculuğun gerçekten keyifli olduğu yıllardı.

    Kendine iyi bak!

Yorum Yapmayı İhmal Etme