Merhabalar değerli takipçilerim. Uzun bir süredir kimseyle röportaj yapmıyordum. Geçen hafta mail kutuma spam bir mail düştü. Normalde spam klasöründe ki maillere bakmadan direk silerim. Bir mail dikkatimi çekti ve bir bakayım dedim. Çünkü mail adresi uzantısı tanıdık gelmişti. Spam mail atacaklarını düşünmedim. Mail şu şekildeydi.

İyi mesailer Yalçın Bey,
Bilişim Hareketi Topluluğu olarak Türkiye’de ki, bilişime gönül vermiş insanların gereksinimlerini karşılamak istiyoruz.
Bu doğrultuda sizinle “Bir Blogger’ın gözünden Türkiye’deki blog kültürü” konusunda röportaj yapmak istiyoruz. Daha sonrasında röpotajınız Bilişim Hareketi Blog sayfasında yayınlanacaktır.
Sizler gibi saygın, değerli ve bilgili kişileri aramızda görmekten, bilgilerinizden faydalanarak yeni şeyler öğrenmekten gurur duyarız.
Saygılarımla.

Böylesine güzel bir teklifi geri çevirmek olmazdı. Değer verip mail attıkları için teşekkür ettim ve daveti kabul ettim.

Peki Bilişim Hareketi nedir ? Gelin beraber tanıyalım.

Bilişim Hareketi, Eylül 2017 tarihinde Twitter üzerindeki ülke gündemine bilişimi dahil etmek ve ülke gündeminde bilişimin yer almasını sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bilişim sektörü emektarları tarafından kurulmuştur. Gerek sosyal medya, gerek fiziksel etkinlikler olarak ülke gündeminde bilişime yer bulup bilişim sektörünün sesi olarak ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda daha bilinçli bireyler yetiştirmeye çalışan bir ekip.

Röportaj da Neler Konuştuk

Röpotaj da beni tanıyabilir blog yazarlığına nasıl başladığımı öğrenebilirsiniz. En önemli konu ise Türkiye’deki Blog Kültüründen bahsettim. Blog yazarlığına başlamayı düşünen arkadaşlara öneriler sundum.

Türkiye de ki blog kültürü çok fazla gelişmiş diyemeyiz ama yavaş yavaş gelişme aşamasındadır. Yakın bir zamanda Türkiye’nin blog okuma veya blog yazma konusunda çok daha ileri seviyede olacağını düşünüyorum.

Sizlere ufak bir spoiler verdim. Röportajın tamamını okumak için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca, eğer sizde bu ekipte yer almak istiyorsanız aşağıda bulunan Bilişim Hareketi hesaplarından iletişime geçebilirsiniz.

Bir Blog Yazarının Hikayesi – Yalçın Güler

Bilişim Hareketi Blog: https://bilisimhareketi.com

Bilişim Hareketi Sözlük: https://sozluk.bilisimhareketi.com/