Kullanıyorum: Huawei Watch GT Classic

Kullanıyorum: Huawei Watch GT Classic

Bu yazımda sizlere kullanmış olduğum Huawei Watch GT Classic (Akıllı Saat) özelliklerini ve iyi kötü yanlarını anlatacağım. Klasik ve spor olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan Huawei Watch GT Classic; yüksek pil ömrü, düşük güç tüketimi, aktivite takibi ve fitness koçluğu gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Spor yapanlar için güzel bir aksesuar denebilir.

Huawei Watch GT ClassicSaatin tasarımı oldukça güzel, şık bir görünüme sahip. Metal kadran ve kahverengi deri görünümlü silikon malzemeden yapılmış. Saat 1.39 inç AMOLED ekranı ve 454 x 454 çözünürlüğü kullanmaktadır. Diğer akıllı saatlere göre yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklık seviyesi oldukça iyi bir durum.

Huawei Watch GT Classic (Akıllı Saat) Android Wear işletim sistemini kullanarak yeni bir yola adım atmış oldu.

Saatin İyi Yanları

Yaklaşık 2 – 2 buçuk hafta şarjıyla dikkat çeken bu akıllı saat sağlığınıza yönelik durumları da görebiliyorsunuz. 5 atm basınca, 50 metre kadar suya dayanıklılığı bulunuyor. Bu iyi bir durum. Saat kontrollerini iki adet fiziksel tuş veya dokunmatik ekrandan ayarlayabiliyorsunuz. TruSeen 3.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi ile birlikte 7 gün 24 saat boyunca nabız ölçümü yapması ve bunu detaylı bir şekilde grafiklerde kullanıcıya sunması dikkat çekici. HUAWEI TruSleep™ 2.0, sayesinde uykuyla ilgili genel sorunları tanımlıyor ve daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için 200’den fazla potansiyel öneri sunuyor.

Gece gündüz yaptığınız tüm aktiviteleri kayıt altına alıyor. 24 saate yakın dahili GPS sayesinde spor aktivitelerinde yüzme, koşma, yürüme, bisiklet sürüşü ve tırmanma gibi bir çok farklı seçenekler mevcut. Pusula, hava durumu bilgisi, el feneri, alarm, zamanlayıcı, kronemetre ve barometre gibi bir çok detaylı özellikleri mevcut.

GPS ve nabız takibini kapattığınızda ise saat kullanımı 30 güne kadar çıkıyor.


Saatin Kötü Yanları

Bildirim cevaplama, arama, arama cevaplama, dahili hoparlör, mağaza desteği vb. gibi bir çok desteği bulunmamakta. Bu özelliklerin bir an önce geliştirilmesi gerekir. Veya bir sonra ki çıkacak olan akıllı saatte mutlaka olması gerekli. Üçüncü parti uygulama desteğinin olmaması kötü bir durum. Saat temaları kısıtlı, NFC ve Wifi desteği yok.


Huawei Watch GT Classic (Akıllı Saat) kullanabilmek için önce Google Play Store’dan veya AppStore’dan Huawei Sağlık uygulaması indirmeniz ve saati uygulama ile eşleştirmeniz gerekiyor. Tüm yöntemleri yaptıktan sonra saati kullanabilir, detaylı bilgileri de Huawei Sağlık uygulamasından görebilirsiniz.

Ürünü daha detaylı inceleyip, satın almak için Huawei Aksesuar sitene göz atabilirsiniz.

6 Yorum

 1. Üçüncü parti uygulamalarının olmaması baya kötü. Ama saatin dış görünümü gerçekten güzel. Farklı kordonlar takıp kullanılabilir.

  Cevapla
  1. Kutu içerisinden hiç yedek kordon bile çıkmadı. Tabii başka kordonlar da takılabilir ama saatin orjinalliği bozmak pek iyi olmaz açıkçası.

   Cevapla
 2. Çok şık bir saate benziyor. Tavsiye eder misiniz acaba ?

  Cevapla
  1. Üçüncü parti uygulama desteğinin olmaması saat için kötü bir durum. Zarif şık bir yapısı var ama tavsiye etmem.

   Cevapla
 3. Saat güzelmiş, gerçekten çok hoşuma gitti. Bir kaç video izlemiştim sizin incelemenizden sonra almaya karar verdim.

  Cevapla
  1. Keşke biraz daha bekleseydiniz, üçüncü parti uygulama desteği olan akıllı saat almanızı tavsiye ederim.

   Cevapla

Leave a Reply