Hayatımızda her şeyin başı sağlık olduğunu unutmamalıyız. Sağlığımız olmadıktan sonra mal ve mülkün gözümüzde bir değeri kalmaz. Sağlığımız korunması sayesinde oluşacak zararların önüne geçmiş oluruz. Kendimizi korumak için elimizden gelenleri yapmalıyız. Sağlığı bozuk olan, hasta olan kişi görevlerini yapamaz.

Sağlığımızı asla kaybetmemek için düzenli şekilde egzersiz yapmalıyız. Spor yapan insanlar sağlıklarını da korumuş olurlar. Vücudumuz çalıştığı sürece zarar gelecek etkenlerden arınmış oluruz. Sağlığımızı asla kaybetmemek için düzenli şekilde egzersiz yapmalıyız.

Sağlık ikiye ayrılır: Vücut sağlığı ve ruh sağlığı. Bunları sağlamak için bazı kurallara uymamız gerek. Vücut sağlığımızı korumak için doğru beslenmek lazım. Ruh sağlığımızı korumak düzenli bir yaşantıya bağlıdır. Dinlenmek ve eğlence ruh sağlığı için önemlidir. Bunun için sabırlı, dürüst ve düzenli olmak gerekir. Sağlıklı kişi mutlu, canlı, hareketli olur. Eğer kişi sağlıklı olamazsa mutlu da olamaz hayatı kararır.

Vakit sağlık vakti hayatınız kararmadan o karanlıktan kaçın ve aydınlığı bulun. Sevdiklerinizle beraber mutlu olmak istiyorsanız sağlığınıza dikkat edin ve çevrenizdekileri uyarın.