Ne Yapıyorum Bu Aralar - 6 | Yalçın Güler

Ne Yapıyorum Bu Aralar – 6

Merhabalar arkadaşlar, Ne Yapıyorum Bu Aralar serime hoş geldiniz. 18 Nisan da işe başlamıştım, fakat 5 mayıs günü işten çıktım. Demek ki bu iş bana göre değilmiş, hakkımda hayırlısı olsun.

Bir önce ki Ne Yapıyorum Bu Aralar yazımda Beşiktaş – lyon maçını izlerken kolumu kırdığımı belirtmiştim. Haftalar geçmesine rağmen kolum hala ağrıyordu. Bu sefer başka doktora gittim ve o da kolumun kırık olduğunu alçının bir buçuk ay kadar daha duracağını veya ameliyat olacağımı söyledi. Bir hafta sonra başa bir doktora gittim ve o doktor da alçıyı çıkardı. Darbe, ağır yük vb şeylerden uzak dur, kolunu koru dedi. Bir kaç gün kolum feci ağrıdı ama gün geçtikçe ağrı hafiflemeye başladı.

Alçı çıkar çıkmaz spor salonuna koştum. Aslında alçı varken gitmek istemedim ama Ali Ünal kardeşim (manyak mısın olum git, en azından bacak, karın, koşu yap paran boşuna gitmesin) dedi. Bende onu dinledim ve 1 hafta evde dinlendikten sonra alçılı alçılı spora gittim.

Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan

Ramazan ayımız mübarek olsun. Kardeşlik ikliminin, dayanışmanın, kaynaşmanın, yardımlaşmanın Halil İbrahim bereketiyle dolup taştığı bir Ramazan ümidiyle, Ramazan ayına kavuşmanın huzur ve mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz.

Şeker hastaları oruç tutar mı, tutamaz mı ? Bunun cevabını baya bir aradım ve çözümünü buldum. Çözümü bendim. İlk iki gün sıkıtı yaşasam da orucumu tuttum. 3. gün Konya’ya kontrol için gittim, bir tek o gün tutmadım. Sonuçlar yine aynı çıktı fakat kolesterolüm yüksekti. Diyete ve spora devam etmemi söyledi doktor. Orucunu tutabilirsin, sana hiç bir zararı olmaz, ilaçlarını iftar da ve sahur da içersin dedi.

Orucun 8. günü Aksaray Beşiktaşlılar Derneği’nden arkadaşlar ile iftar yaptık. O günde dayım iftara davet etmişti ama önceden derneğe sözüm olduğu için oraya gittim. Orucun 14. günü de dayımlar bize iftara geldi. Orucun 20. günü öz ağabeyimin arkadaşlarının evine iftara gittik.

Her gün aynı işleri yaptığım için, bir vlog çekmek istedim. Amatörce bir şey oldu ama umarım beğenirsiniz.

Sevdiğim bir Beşiktaşlı ağabeyim ile birlikte Sütaş’a iş başvurusu yapmaya gittik. Bizi sınava aldılar. Yaklaşık 200 soru çözdük ve en son biz sizi ararız dediler. 1 hafta geçti daha da arayacaklar.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah

Yalçın Güler

1996 yılında hayata Hello World demiş. Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. 6 yıldır blog yazar. Bootstrap, Html/Css, az çok php bilen bir insan.

4 thoughts to “Ne Yapıyorum Bu Aralar – 6”

  1. Seninde işten yana şansın gülmedi be abi, canın sağolsun. Şeker hastaları oruç tutabiliyor, bizzat benim annem tutuyor. Yazıda belirttiğin gibi iftarda ve sahurda alıyor ilaçlarını sıkıntı olmadan. Ali kardeşim çok doğru söylemiş kol alçıda da olsa spor spordur, ayrıca paranda boşuna gitmemiş oluyor böylelikle. Senin gibi bir adama spor yapmak, fit olmak yakışır sporu bırakma. Serinin devamını bekliyoruz bakalım daha neler bekliyor seni 🙂

  2. Geç oldu ama geçmiş olsun abi. Videonu izlemek keyifliydi. Ali Ünal çok doğru söylemiş, yerinde olsam kolum da kopsa giderdim 😀 İnşallah gönlüne göre sevebileceğin bir iş bulur ve çalışırsın.

    1. Sorun değil kardeşim, Allah razı olsun 🙂 Bir şeyler çekmeye çalışıyorum işte, izlense de olur izlenmese de olur. Ali gardaşımı yıllardır tanırım, o bir şey diyorsa mutlaka altında iyilik vardır. İnşallah kardeşim, bekliyoruz bakalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir