Evet evet 3 haftadır yoktum. Bir gelip, bir gidiyorsun diyeceksiniz. Ama ne yapayım blog yazmaya vakit bulamadım. Serinin 9. bölümüne gelmişim çok şaşırdım açıkçası. Bu ay sonu blogum 7 yaşına girecek, biraz onun mutluluğu mevcut.

Nereler deyim !

Bu 3 haftanın ilk haftası bloglar da neler olmuş, neler paylaşılmış onları takip ettim. Geçen ay açmış olduğum İçerik Manya ile ilgilendim. Kendi blogum da bir takım değişiklikler yaptım.

Sürekli konuştuğum, sevdiğim, saydığım değerli blog yazarı Ayhan ağabeyim blog yazarlığına yeni bir soluk getirdi. Blog yazıların daha fazla okunması için ve bloglarda iletişimin daha sık olması için #bunukimyazar adlı hashtag oluşturdu. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Düğünümüz Vardı

Sosyal medya dan takip edenler bilir, düğün telaşımız vardı. Almanya da yaşayan büyük kuzenim evlenecekti. Dayımgil ve dünürleri alışveriş için 3 günlüğüne Ankara’ya gittiler. Aksaray’a döndüklerinde dünürler 1 gün 1 gece kaldılar. Alışveriş telaşı burada da sürdü. Sonrasında 2 araba Niğde’ye gittik misafirleri evlerine bıraktık ve eve döndük. Bu sayede ilk defa Niğde’yi görme fırsatım oldu, tabii her yer karanlıktı. Bazı evrak kürek işleri için bir gün sonra ben, ağabeyim ve kuzenim tekrar dan Niğde’ye gittik. Bu sayede gün ışığıyla Niğde’nin bir çok yerini görmüş oldum.

Aksaray mı Niğde mi diye soracak olursanız kesinlikle üstüne basa basa Niğde derim. Nüfus olarak Aksaray büyük olmasına rağmen resmen çöp. Benim gözümde Aksaray gelişmiş bir köy. Ama Niğde, Aksaray’dan kat kat daha güzel.

Düğün vakti geldi çatmıştı. Ev curcuna olmuştu. Takım elbiseyi üstüme çekmiştim. Saçımı yapmıştım. Filinta gibi biri oldum. Kız tarafı Niğde de olduğu için, ben ve 3 kuzen (birisi damat) gelin arabasına binip önden Niğde’ye gittik. Misafirler daha sonra otobüs ile gelecekti. Direk kız evine gittik oradan düğün salonuna geçtik. Düğün salonu on numara beş yıldızdı bir tane bile kolon yoktu. Herkes rahatlıkla pisti görebiliyordu. Biz ailecek damat ve gelin masasının yanına oturduk. Şuradan 360 tur şeklinde bakabilirsiniz.

İlk dans, ilk oyun havası derken nikah zamanı geldi. Ömrüm boyunca bu kadar çok konuşan bir nikah memuru görmedim arkadaş. Öyle nasihat verdi.

Sıra bize gelmişti artık. Babam ile ben pistin tozunu alacaktık. Bağlamacı biraz hızlı çalsa da yine güzel bir oyun sergiledik. Ağabeyim ve dayım da oyuna dahil oldu. 5 dakika sonra yakın aile dostumuz baba oğul oyuna dahil oldu. Dayım ve ağabeyim geri çekildi. (Bunlarda harbi Angaralı haa, hemde Ayaşlı 😉 4 Ayaş bebesi döktürdük ellam, usul usul) Sonradan gelin ve damat da benim kaşıklar ile oyuna katıldı. Yarım saat falan oynadıktan sonra oyunu bitirdik ve bağlamacıyı selamladık.

Bizim oyun, karşı tarafın oyunu, halay, fotoğraf çekimi derken düğünü bitirdik. Karşı tarafın misafirleri gitmişti. Sadece erkek tarafı olarak biz vardık. Bizde toparlanıp kişisel resimlerimizi çektikten sonra düğün salonundan ayrıldık. Aksaray’a gitmemiz gece saat 1 buçuğu bulmuştu. Yemeğimizi yedikten sonra çay faslına geçmiştik. Saat 3 buçuğa yaklaşıyordu. Herkes evine dağıldıktan sonra bizde evimize çıktık ve rahat bir uyku çektik. Böylece kazasız belasız düğünümüzü bitirmiş olduk. Dayımgil 1 hafta daha Aksaray’da kaldıktan sonra Almanya’ya evlerine döndüler.

Nazar Değdiler

Düğünden 1 gün sonra sol kolumda bir kızarıklık meydana geldi. Böcek, sinek vb ısırmıştır diye aldırış etmedim. Bir gün sonra kolum da baya bir şişlik kızarıklık olmuştu. Bu seferde kıl dönmesi veya sivilcedir diye aldırış etmedim. Bir sonra ki gün kolum aşırı derecede ağrımaya başlamıştı. Kızaran yere bir şey değdiği zaman aşırı derece de ağrıyordu. Kaşınma gibi bir söz konusu da değildi. Anneme gösterdim ve “bu çıban oğlum sana düğünde nazar oldu bu sivilce, kıl dönmesi değil” dedi.

Fotoğrafta ne kadar da küçük gözükse de baya bir büyük çıban çıktı kolumdan. Yıllar önce bir düğün de daha oynarken bana biri veya birileri nazar etmişti. Uzun süre yatakta yatmak zorunda kaldım. Kuzenimin düğünün de de oynadığım için biri veya birileri bana nazar değdi. Oynadığımızın videosu elimde mevcut ama buraya atmayacağım ne olur ne olmaz. Sizlerde benim fotoğraflarıma bakarken bir Maşallah demeyi ihmal etmeyin.

Askere Gidecek Arkadaş İle Buluştuk

Bir gece ansızın üniversite arkadaşım yarın buluşalım diye mesaj attı. Bende tamam olur dedim. Pazar günü Aksaray

baya bir yağışlıydı. Akşam 5’e kadar geri dönüş gelmemişti. Bende yağmurdan dolayı vazgeçtiler diye düşündüm. Saat 6 civarı askere gidecek arkadaşım aradı. Diğer üniversiteden arkadaşlar ile beraber buluşup bir mekana gittik. Çay, kahve derken baya derin konulara daldık. 3 – 4 saat takıldıktan sonra asker arkadaşımızı durağa kadar götürdük. Orada vedalaştık helallik aldık, savuşturduk.

İş Başvurusu Yaptım

Uzun zamandır iş başvurularına bakamıyordum. Tesadüf ağabeyim kariyer nette benim ile alakalı bir iş gösterdi. Herkesin bildiği giyim markası olan Colin’s (Eroğlu Giyim) Bilgi İşlem Uzmanı olarak başvuru yaptım. Umarım buradan güzel bir sonuç çıkar.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah