Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu

Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu

Güzel bir röportaj ile yine karşınızdayım. Bu davetimi kırmadığı için Pınar kardeşime çok teşekkür ediyorum. Kendisi ile yaklaşık 2 yıl önce tanışmıştık. O zamanlar blogunu yeni açmıştı ve o gün bu gündür blog dostuyuz. Bana soracak olursanız, çok sevimli cana yakan bir insandır kendisi. Ne kadar da blogunu güncel tutmayıp, aksatmalar yapsa da severek takip ediyorum. Sizde çayınızı kahvenizi aldıysanız eğer Pınar Çobanoğlu’nu gelin yakından tanıyalım. Read More “Blog Röportajları – Pınar Çobanoğlu”

Yalçın Güler Blog 8 Yaşında

Yalçın Güler Blog 8 Yaşında

Yine aylardan kasım. Her ne kadar kasım ayını pek sevmesem de sadece son günü bir farklı seviyorum. Zaten başlıktan da anladınız. Blog yazarlığına başlayalı tamı tamına 8 yıl olmuş. İyisi ile kötüsü ile geçen 8 yıl. Dile kolay be. Bu süre zarfında yüzlerce belki binlerce yazı yazdım. Bir çok yazım ilgi gördü, bazıları fazla okunmadı, bazıları ise hiç okunmadı üstüne kötü yorumlar aldım. Ama ben 8 yıl içerisinde hiç yılmadım, sürekli yazdım. Belli zaman zarflarında yazı yazmadığım, küstüğüm durumlar oldu elbette. Read More “Yalçın Güler Blog 8 Yaşında”

Blog Röportajları – Gökhan Tekin

Blog Röportajları – Gökhan Tekin

Uzun bir aranın ardından, yeniden blog röportajlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu röportajın konuğu başlıktan da gördüğünüz gibi Gökhan Tekin ağabeyimdir. Tam hatırlamıyorum ama Gökhan ağabey ile yaklaşık 1 buçuk veya 2 yıldır tanışıyoruz. Belki daha fazla olabilir, tam emin değilim. Gökhan ağabeyi tanımayanlar bu röportaj sayesinde tanıyacaktır diye umut ediyorum.  Read More “Blog Röportajları – Gökhan Tekin”

Biz Zirvedeyiz Gelsenize

Biz Zirvedeyiz Gelsenize

Selam ben geldim. Zaten hiç bir yere gitmemiştim ki. İş yoğunluğundan vakit bulup bir şeyler yazamıyordum. Aslında yazmak isteyip de yazmadığım zamanlarda oldu. Ama bu yazıyı mutlaka yazam gerekiyordu. Çünkü yine büyük bir organizasyon vardı. 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi geliyordu. Eee bunu yazmazsam Emrah hoca darılırdı, oğlum niye blog yazmıyorsun diye topuğumdan vururdu beni. Piksel Akademi bu sene ki etkinliği yine Allah-u Ekber Dağlarına taşımış. Diyecek söz yok.

Read More “Biz Zirvedeyiz Gelsenize”

İzledim: Müslüm Baba

İzledim: Müslüm Baba

Sinemada insanları ağlatmak, heyecanlandırmak, güldürmek veya korkutmak zor iştir. Hele ki bir insanın yaşamış olduğu hayatı yeniden film yapmak imkansızın ötesindedir. Ama filmi o yaşanmışlık duygusuyla izledikten sonra anladım ki Türk Sinemasında güzel işler de yapılabiliyormuş. İlk cümleye girişimde yazdığım gibi bu filmde hem ağladım, hem heyecanlandım, hem güldüm hemde korktum. Bunun tek bir sebebi var oda emektir. Bu emeğin hakkı ödenmez. Read More “İzledim: Müslüm Baba”