Evet yine bir mim etkinliği ile karşınızdayım. Bu mim de beni biraz daha yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Bu güzel mim etkinliğini başlatan Kiremit Hanem‘e çok çok teşekkür ederim. Blog yazarlığına  ay önce başlamasına rağmen gerçekten kaliteli içeriklere sahip bir blog yazarı. Kendisini Ece Evren ablamın, mim etkinliği yazısında gördüm ve blogunu takibe aldım. Belki bu yazıdan sonra tanışma fırsatımız olur. Fazla uzatmadan mime geçelim.

1- Kaç yaşındasın, mesleğin nedir ?

Şimdiden hediyeleri hazırlayın, 26 Şubat da 22 yaşıma basacağım. Asıl mesleğim Bilgisayar Teknikerliği fakat 29 Ocak itibariyle Sarıgözoğlu A.Ş şirketinde Kalite Kontrol elemanı olarak çalışmaya başladım.

2- Nerede yaşıyorsun, en sevdiğin yerin fotoğrafını paylaşır mısın ?

Aksaray’da yaşıyorum. En sevdiğim yerin milyonlarca fotoğrafı var, hangi birini paylaşayım. Ankara paylaşılmaz, yaşanılır.

3- Günlük hayatta seni mutlu eden şey nedir ?

Oyun havaları ve sevdiğim bir insandan mesaj gelince aşırı mutlu olurum.

4- En sevdiğin meşguliyetin/hobin nedir ?

Blog yazmak birde Beşiktaş maçları izlemek.

5- Evinin en sevdiğin köşesinden bir fotoğraf paylaşır mısın ?

Öyle bir köşe olmadığı için yine fotoğraf paylaşamayacağım. Ama sanırsam tek köşem bilgisayar başında oturmak.

6- En sevdiğin kitap ve ondan bir bölüm paylaşır mısın ?

Kahraman Tazeoğlu’nun Eyvallah isimli kitabıdır.

giden kaybediyorsa
kaybettiği için giden ne oluyor
şimdi sor kendine
gittiğim için mi kaybettim
kaybettiğim için mi gittim

7- Şahit olduğun bir mucize var mı ?

Günlerden 23 Kasım 2016, saat 20.45, yer Vodafone Park, Şampiyonlar Ligi Grup Maçı. Beşiktaş – Benfica’yı konuk ediyor. İlk yarıyı 3 – 0 mağlup kapatıyoruz. Benim moralim sıfır, dünya yıkılsa umurumda olmaz. İkinci yarı başladı. Cenk Tosun ikinci yarı oyuna girdi. Dakika 58, Andreas Beck sağ kanattan içeriye orta yaptı ve Cenk Tosun muhteşem bir vole vuruşu yaparak açılışı yaptı ve durum 3 – 1 oldu. Beşiktaş iyice bastırıyor. Dakika 83, penaltı kazandık ve Quaresma skoru 3 – 2 yaptı. Artık son dakikalar Beşiktaş Allah ne verdiyse bastırıyor. Dakika 89, bir atak yakalıyoruz ve sol kanattan Quaresma bir risk alarak rabona ile orta yapıyor ve Aboubakar affetmiyor golünü atıyor. Beşiktaş bu bitti demeden bitmez. Beşiktaş bu kolay kolay kimse yıkamaz. Beşiktaş bu kimseye göz açtırmaz.

Hayatımda şahit olduğum en büyük mucize, Beşiktaş 🦅


8- En çok görmek istediğin ülke hangisidir ?

Kutsal toprakları yani Suudi Arabistanı görmeyi çok istiyorum. Bir de Almanya’yı görmek istiyorum. Dayımgil orada yaşıyor ya herhalde ondan.

9- Sana göre en büyük başarın nedir ?

Blog yazma konusunda insanlara bir şey katabilmek, insanlara gereken, faydalı bilgileri verip blog konusunda doğru adım atmaları benim için büyük bir başarıdır.

10- Ölmeden önce mutlaka yapmak istediğin şeyler nelerdir ?

En büyük hayalim olan şey bağlama çalmak. Avrupa’ya gidip orada oyun havası açıp hep oynamak istemişimdir. Neden bilmiyorum ama oynamayı, oyun havası dinlemeyi, seyretmeyi seviyorum. Gece gündüz oyun havası dinlerim, düğünlerde oynarım ama bu hayalimi Avrupa da gerçekleştirmek istiyorum.

Bir diğer hayalim Beşiktaş İnönü Stadyumunu yıkılmadan görmekti. Bir kere bile maça gidememiştim ve yıkıldığında da çok üzülmüştüm. Ama inşallah Allah kısmet ederse yeni stadyumumuz Vodafone Park da bir maç bile olsa izlemek o atmosferi yaşamak istiyorum.

Bu mimi Gürkan Özgür ve Nur‘a paslıyorum. Bir sonra ki yazı da görüşmek üzere.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah